Po Indovi Japonec, ani on pozvánku na Masters neodmítl

Shugo Imahira

Jestli existují v golfu nabídky, které se nedají odmítnout, je jednou z nich speciální pozvánka na slavné Masters. Tu letos obdržel Japonec Shugo Imahira, a jak se dalo čekat, přijal ji s velkým nadšením. V dubnu si tak zahraje poprvé v kariéře v Augustě.

Jeho jméno vám dost možná nic neříká, ale brzy možná bude. Imahira je díky svým výkonům především na Japan Golf Tour už na 53. místě ve světovém žebříčku. Což mimo jiné znamená, že mu přímá účast na letošním prvním majoru sezony Augustě utekla opravdu jen velmi těsně. 

Start na Masters totiž mají jistý všichni hráči, kteří byli ke konci roku do padesátého místa. I to určitě zohlednili v Augustě, když se rozhodli udělit 26letému Imahirovi pozvánku, která je celkem výjimečná.

"Bobby Jones a Clifford Roberts založili Masters jako globální sportovní akci, vždy jsme tak velmi zvažovali, komu udělit speciální pozvánku, protože si to jako mezinárodní hráč zaslouží," vzkázal Fred Ridley, prezident Augusta National Golf Clubu a tím pádem i turnaje Masters.

Imahira skončil v loňském roce na Japan Golf Tour celkem čtrnáctkrát v TOP 10, sedmkrát to přitom bylo nejhůře třetí místo a z vítězství se radoval v říjnu na Bridgestone Open, což byl jeho druhý titul v kariéře. Není tak překvapením, že vyhrál celý Order of Merit Japan Golf Tour.

"Jsme rádi, že můžeme pokračovat v této tradici a přivítat Shuga Imahiru v našem letošním startovním poli. Je to na základě jeho impozantních výsledků z posledních 12 měsíců. Těšíme se na to, jak ho budeme moci v dubnu pohostit, stejně jako všechny hráče Masters," dodal Ridley.

Imahira díky tomu zkompletuje svou účast na golfových majorech. V roce 2016 si zahrál The Open, o rok později US Open a loni se představil na PGA Championship. Ani v jednom případě ale neprošel cutem.

Koncem října roku 2017 na sebe pak japonský golfista upozornil na WGC-HSBC Champions, kde prošvihl start třetího kola a z turnaje byl diskvalifikován. Přesto si přišel na 43 000 dolarů (skoro milion korun).

Přestože jsou speciální mezinárodní pozvánky na Masters relativně výjimečné, jedná se o druhý případ v posledních dvou letech. Loni se touto cestou podíval do Augusty Ind Shubhankar Sharma, který během dvou měsíců na přelomu roku vyhrál dva turnaje na European Tour.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení