Hrál s násadou od koštěte. Teď Scott nechá vlajku v jamce

Adam Scott

Adam Scott o sobě tvrdí, že rád dělá věci nekonvenčním způsobem. Teď s tím prý nebude přestávat. Nijak ho tedy ani nevzrušuje nové pravidlo o možnosti nechat si na greenu při puttování vlajku v jamce. Hodlá se rychle přizpůsobit a nechat ji tam.

Scott tento týden vstupuje do svého třetího turnaje na PGA Tour v sezóně a prvního v roce 2019. Novináři se ani jeho na Havaji neopomněli zeptat, jak bude s novým pravidlem zacházet, zatímco mnohé hvězdy si rozhovory na toto téma odbyly už minulý týden na Turnaji šampionů.

Šestatřicetiletý Australan sdělil, že hodlá praporkovou tyč nechávat v jamce při jakémkoliv puttu. A nezáleží mu prý na tom, na jak významném to bude turnaji, nebo na estetice.

Dokonce prohlásil, že kdyby měl tu možnost, nechal by vlajku v jamce i na Masters v roce 2013, kdy puttoval z necelých dvou metrů na vítězství.

"Jak už víte, nejsem člověk, který by se staral o to, jak věci vypadají. Bylo mi třicet let, když jsem puttoval s násadou od koštěte," připomněl s humorem Scott, že ve své kariéře hrával s putterem ukotveným o břicho.

S touto metodou slavil své největší úspěchy včetně svého jediného vítězství na majoru. Od zákazu těchto putterů dlouho experimentoval s různými technikami, ale puttování zůstalo jeho nejslabší stránkou. Dává tak smysl, že Scott vidí v ponechání tyče v jamce svou výhodu.

Smýšlí tak podobně jako Bryson DeChambeau nebo analytik Golf Channelu Brandel Chamblee, který hráčům důrazně radí, aby dělali totéž. Opačně to vidí například Patrick Reed nebo Justin Thomas.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení