Na Havaji vede Kuchar. Slovák Sabbatini už je v TOP 20

Rory Sabbatini

Matt Kuchar evidentně nechce čekat na své další vítězství tak dlouho jako v předchozím případě. Po dalším kole za 63 ran se na Sony Open na Havaji ujal v polovině turnaje těsného vedení. Výborně je na tom nově pod slovenskou vlajkou hrající Rory Sabbatini, který se posunul už do TOP 20.

Jihoafričan, který se před čtyřmi lety oženil se Slovenkou Martinou Štofánikovou, hraje v Honolulu svůj první turnaj za svou novou zemi. Je to velký moment i pro Slovensko, neboť má svého prvního hráče na PGA Tour v historii.

A toto spojení zatím funguje. Sabbatini zahrál v pátek 67 ran (-3) a s celkovým skóre -5 se posunul o devět míst už na dělenou 20. pozici. Stejně jsou na tom také Justin Thomas, Brandt Snedeker, Patton Kizzire, Russell Knox nebo Davis Love III.

Vedoucí Kuchar vyhrál v podzimní části nové sezóny PGA Tour turnaj Mayakoba Golf Classic a přerušil tak vítězné sucho trvající 1667 dní a 116 startů od svého triumfu na RBC Heritage v roce 2014.

Pokud na Sony Open přetaví ve vítězství své vedení po 36 jamkách, radoval by se tentokrát znovu po pouhých 64 dnech ve druhém turnaji ze tří startů. Kuchar zapsal ve Waialae Country Clubu podruhé za sebou -7 a vede o jednu ránu před Andrewem Putnamem.

"Byly to jenom dva skvělé dny. Zahrát dvakrát za sebou -7 je nečekané, ale určitě hrozně vzrušující," poznamenal čtyřicetiletý Američan ke svému vedení.

Parádní kolo za 62 ran zahrál Stewart Cink a dostal se tím na dělené třetí místo po bok Cheze Reavieho. Tomu se ve druhém kole povedla neuvěřitelná věc, když zahrál tři hole outy. Všechny na čtyřparech druhou ranou ze vzdálenosti delší než 100 yardů (91,5 m).

"Dneska si musím koupit lístek do loterie," žertoval Reavie, který se stal prvním hráčem, co zahrál tři eagly na čtyřparech v jednom kole od roku 1983, kdy byl zavedený skórovací systém po každé jamce. Je také prvním hráčem, který zahrál tři eagly v jednom kole delší než 100 yardů od zavedení technologie ShotLink v roce 2003.

V pátek to byl ve Waialae vůbec den hole outů. Rovnou do jamky se ranou do greenu trefili také Si Woo Kim, Roberto Diaz, Patton Kizzire a z bunkeru také James Hahn. Nikdo ze jmenovaných kromě Kizzireho však ani s touto poocí neprošel cutem.

Nakonec jen o jedinou ránu neprošel cutem Jordan Spieth, který se trápí i na začátku roku 2019. Oproti prvnímu kolu však předvedl zlepšený výkon, když si polepšil o 4 rány a v pátek zapsal 66 (-4). Ještě po 14 jamkách byl ale frustrovaný jen na skóre -1 čtyři rány za cutem.

Pak ale předvedl stíhací jízdu, která mu málem vyšla. Birdie zahrál na 15, 16 i 18. Jen na 17 skončil jeho putt do berdíka těsně mimo, jinak by si na Havaji zahrál i o víkendu.

"Líbil se mi způsob, jak jsem na závěr zabojoval. Cítil jsem se, jako kdybych bojoval o vítězství, a ne jen o cut. Byla to lekce, na druhou stranu už mám podobných lekcí dost," přiznal Spieth přeci jen zklamání.

Zlepšil se aspoň v putování, které bylo u něj tento týden pod mikroskopem. Ve čtvrtek byl ve statistice ran získaných na greenech až na 136. místě ve startovním poli (-2,878). Jen o den později byl s +2,506 na devátém místě.

Sestřih 2. kola

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení