Koepka vzpomínal na Prahu. Už neřeší, že je přehlížený

Brooks Koepka

Jedním z nejsledovanějších hráčů tohoto týdne při prvním turnaji European Tour v roce 2019 v Abú Zabí bude Američan Brooks Koepka. Na setkání s novináři si zavzpomínal na staré dobré časy v Evropě a povyprávěl, proč se na PGA Tour cítí přehlížený.

Ačkoliv loni Koepka obhájil vítězství na US Open a následně vyhrál i PGA Championship, cítil, že v zámoří stojí stranou zájmu médií. Potvrdil si to v září před finále play off PGA Tour, kdy mu v East Lake organizátoři neuspořádali sólo tiskovku.

Jako vítěz dvou majorů v dané sezóně by si jistě objektivně zasloužil být na seznamu největších hvězd. Jenže Koepka cítil, že neměl dost respektu už na tiskové konferenci po svém vítězství na PGA Championship o měsíc dříve v Bellerive, kde připravil o triumf Tigera Woodse.

"Nepotřebuji si dělat kamarády v médiích. Někteří kluci to dělají, aby se o nich psalo. Budu radši, když se bude psát o mé hře. Někdy mě to štve (nezájem), ale přestal jsem se o to starat. Ale nezapomenu na to, až zas všichni v neděli přijdou, protože jsem prostě vyhrál," řekl tehdy v září.

Jak to po takových slovech bývá, obrátila se trochu proti němu. Zdá se však, že Koepka následující měsíce opravdu využil k tomu, aby si kvůli nedostatečnému respektu médií přestal dělat hlavu.

"Tehdy jsem byl naštvaný pět minut, když jsem to říkal. Pak to začalo žít svým životem, že nějak bojuji proti médiím. Je jasné, že se vrátil Tiger, tím je všechno jiné, ale kdyby někdo jiný dosáhl něčeho takového (vyhrát dva majory za sezónu), byl by ten zájem asi větší," řekl Koepka v Abú Zabí, kde se může stát opět světovou jedničkou.

"Nejsem naštvaný. Stále se snažím dosáhnout svých osobních cílů. Teď už to cítím jinak, a tak to budu brát," uvedl k nezájmu médií v Americe.

Možná i proto nyní přiznal, že si rád opět zahraje na European Tour, byť zároveň potvrdil, že vzhledem k nabitému kalendáři PGA Tour nebude usilovat o znovuzískání karty. Rád se ale potkal se starými příteli a připustil, že na European Tour panuje lepší atmosféra.

"Cítím, že se mi vrací vzpomínky a pocity, které jsem měl, když jsem hrával na Challenge Tour a European Tour. Je tu spousta kluků, které nevidím tak často. Když jsem tu hrál, udělal jsem si tu spoustu skvělých přátel. Není snadné je nevídat, proto je to teď tak zvláštní," popsal Koepka a přiznal, že život na European Tour mu vyhovoval víc.

"Mnoho vzpomínek je mimo hřiště. Spousta z nich je z cest mezi turnaji, kdy nás společně přejíždělo 30 - 40. V podstatě celý let se znal od hráčů po kedíky a další lidi kolem. Všichni se smáli a vtipkovali. Je tu jiný přístup, větší smysl pro humor, zábava a kamarádství než ve Státech."

"Mám tu svá oblíbená místa. Crans Montana je možná jedním z nejkrásnějších. Praha nebo Švédsko jsou taky hodně krásné," zmínil Koepka českou metropoli, kterou si užil při svém startu na D+D REAL Czech Challenge v roce 2013. Od té doby stále drží rekord hřiště na Kunětické Hoře.

Jak si Koepka povede na Abu Dhabi HSBC Championship můžete už od středy sledovat na stanici Golf Channel. První se série přímých přenosů začíná již v půl páté ráno.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení