Česko uvidí dvě akce LETAS, ke Konopišti se přidává Karlštejn

Karlštejn

Srpen bude v Česku golfově pořádně nabitý! Kromě už šestého ročníku D+D REAL Czech Masters v rámci European Tour dojde také na dva turnaje nižší evropské ženské golfové série LETAS. K akci České golfové federace na Konopišti totiž přibyla soukromá na Karlštejně.

Ta se pod názvem Tipsport Czech Ladies Open uskuteční jen týden po mužském Czech Masters, které je na programu tradičně na Albatrossu 15. až 18. srpna. Golfistky se tak na Karlštejně premiérově představí v tříkolovém turnaji od 23. do 25. srpna, promotérem je Luboš Koželuh.

Začátkem srpna pak dojde na už třetí ročník Czech Ladies Challenge, kterou pořádá ČGF. Po úvodním ročníku na Casa Sereně se bude hrát už podruhé na Konopišti a to od 1. do 3. srpna.

"S promotérem turnajem jsme byli v kontaktu, věděli jsme, že má snahu přivézt druhý turnaj LETAS do České republiky, a nakonec to bude dokonce společný turnaj Ladies European Tour a LETAS," prozradil pro federační server sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar.

Ten má z druhé akce LETAS na českém území radost: "Pro české hráčky je to výborná zpráva, dostanou další možnost změřit své síly se zahraniční konkurencí, která bude i díky dotaci určitě velmi dobrá."

Právě dotace je hlavní rozdíl mezi oběma českými turnaji LETAS. Zatímco na Konopišti se bude hrát "jen" o 35 000 eur, na Karlštejně půjde o 120 000 eur. Díky tomu půjde o společnou akci s Ladies European Tour.

Otázkou zůstává, kolik špičkových českých profesionálek i amatérek se na turnaji představí. Klára Spilková už dávno hraje o úroveň výše a letos ji čeká premiérový ročník na LPGA. Karolína Vlčková se Šideri Váňovou pak plánují hrát nižší zámořskou Symetra Tour.

Nejlepší české amatérky pak už v druhé polovině srpna odlétají za svými povinnostmi na zámořské univerzity, kde většina z nich studuje.

Této komplikace si je vědom i Klikar: "Jen je škoda – a nebyla to vina naše ani promotéra druhého českého turnaje – že se obě akce uskuteční velmi blízko po sobě, mezi nimi je na programu navíc ještě Mezinárodní mistrovství ČR na rány. Navíc v závěru srpna už často nebývají doma některé hráčky, které působí na amerických univerzitách."

Zajímavostí je, že také oba dva české turnaje druhé evropské mužské golfové série Challenge Tour pořádané stejně jako Czech Masters Relmostem se v roce 2019 uskuteční během jednoho měsíce, a to května.

Nejprve přijde na řadu od 9. do 12. května třetí ročník Prague Golf Challenge na pražské Zbraslavi, aby se od 23. do 26. května uskutečnila vůbec poprvé D+D REAL Czech Challenge na brněnské Kaskádě, když dosud se hrála už sedmkrát na Kunětické Hoře.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení