Spieth a Reed se usmířili. Pak Spieth zahrál ránu roku

Jordan Spieth a Patrick Reed

Jordan Spieth prožil v sobotu v Torrey Pines zvláštní kolo. Jednak ho šel s Patrickem Reedem, který o něm po Ryder Cupu říkal nepěkné věci, takže vzájemnému setkání už se nešlo vyhnout a jednak z něj musel mít smíšené pocity, co se týče své hry. Jedna z jeho ran však byla naprosto excelentní.

Spieth zahrál třetí kolo v paru a místo útoku na přední příčky se propadl o sedm míst dolů na dělené 25. místo. To zatím není žádný propadák, ale důvod k jásotu také ne. Přitom to měl v sobotu výborně rozehrané.

Z první devítky odcházel se dvěma birdie a jedním bogey ránu pod parem. Další tři rány nejprve umazal na druhé devítce. Především jeho eagle na třináctce byl mimořádný. Spieth se dostal druhou ranou na pětaosmdesát metrů od greenu. Před sebou měl nelehkou třetí ránu do greenu do kopce.

A zahrál ji fantasticky. Jamku mírně přestřelil, ale jeho míček měl dostatečný backspin, aby se vydal zpět. Na greenu se ještě mírně stočil, aby zapadl přesně do jamky. Spieth vybuchl radostí, stejně jako diváci.

Následně zahrál ještě jedno birdie, aby vzápětí přišlo vystřízlivění z euforie v podobě tripláče na patnáctce a bogey na šestnáctce. Během dvou jamek tak Spieth přišel o všechny čtyři rány, které si v pátek uhrál.

Třetí kolo pro něj mělo zvláštní příchuť už na začátku. Všichni čekali, jak na sebe budou Spieth s Reedem reagovat, až se potkají na prvním odpališti. Spieth to zvládl báječně. Když mělo dojít na podání ruky, Reeda rovnou objal a ten obětí opětoval. Ledy se rázem prolomily.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jordan Spieth and Patrick Reed. Hugging it out.

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

"Smál jsem se a myslím, že on také. Přes média proběhlo hodně sarkasmu a bylo jasné, že tam budou kamery a lidi to bude zajímat. Tušil jsem, že bude nějaká legrace," řekl Spieth k očekávanému setkání s Reedem.

"Co se stalo na Ryder Cupu byly staré zprávy, už když jsme v Paříži nasedli do letadla. Myslím, že o nic nešlo. Jordan i já jsme se přes to přenesli," pravil Reed trochu v rozporu s tím, jakou pak dával v médiích najevo frustraci, že byl jejich úspěšný tým loni rozdělen. Spietha dokonce obvinil, že s ním nechtěl hrát.

Pokud nic jiného, Spiethovo objetí pomohlo rozptýlit napětí, které mezi oběma mohlo ještě existovat. Cestou po South Course pak spolu normálně komunikovali. Loňský Ryder Cup je, zdá se, definitivně dohrán.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení