Rose ustál špatný start, v Torrey Pines slaví 10. titul na PGA Tour

Justin Rose

Když vstupujete do finálového kola golfového turnaje s náskokem tří ran, přejete si cokoliv, jen nezahrát tři bogey na úvodních pěti jamkách. Justin Rose ale krizový okamžik, i díky svým soupeřům, ustál a na Farmers Insurance Open získal desátý titul na PGA Tour v kariéře.

Úvod finálového kola se Roseovi skutečně nevydařil. Na úvodních šesti jamkách nedal čtyři kratší putty, což znamenalo ztrátu čtyř ran. Pohoršil si ale zatím jen o dvě (tři bogey a jedno birdie), a jelikož ani jeho soupeři v úvodu úplně nezářili, stále ještě vedl o ránu.

V tu chvíli si ale řekl dost!

"Řekl jsem si, dobře, toto kolo začneme znovu od tohoto momentu," přiznal po dohrání Angličan, který skutečně dokázal změnit směr jeho finálové rundy nejen k výrazně lepšímu, ale i k celkovému vítězství.

Svým soupeřům se totiž znovu utrhnul díky třem birdie na následujících čtyřech jamkách (7, 9, 10) a rozhodující náskok si vytvořil dalšími dvěma berdíky v samém závěru, když zaskóroval na šestnáctce a sedmnáctce.

Se skóre -21 za sebou nechal Adama Scotta o dvě rány, když to byl ale Australan, kdo se snažil drtivým finišem dostat lídra pod tlak. Ani čtyři birdie na závěrečných čtyřech jamkách však nestačily. Hideki Matsuyama a Talor Gooch zaostali na děleném třetím místě už o pět ran.

Rose se svým nedělním golfovým zmrtvýchvstáním zapsal do historických tabulek. Jeho vítězný výsledek je na turnaji nejnižším od redesignu South Course za začátku 21. století. Na PGA Tour si pak připsal desátý titul, což je v podání Angličana nejvíce od 2. světové války. 

"Vždy jsem na sebe pyšný na hřištích, na kterých jsem dokázal zvítězit, a toto je další skvělé hřiště s velkou historií. Miluji vyhrávat v těch nejtežších golfových testech a toto je další výjimečný pocit," přiznal poslední šampion FedEx Cupu, který je v aktuálním pořadí šestý.

Stačily mu k tomu pouhé tři starty v nové sezoně. Při posledních dvou navíc po svém boku nemá svého stálého kedíka Marka Fluchera, který se v New Yorku zotavuje po úspěšné operaci srdce.

Jeho zaměstnavatel mu určitě udělal radost, i když si tentokrát nevyinkasuje obvyklých 10 procent z celkové vítězné částky, která činí 1 278 000 dolarů. Na tu si přijde zastupující kedík Gareth Lord, který tak zažívá vzpruho poté, co se loni profesně rozešel s Henrikem Stensonem.

Rose se pak podle všeho skvěle vyrovnává také s další novinkou, kterou jsou v jeho případě nové hole. Jeho letošní přechod k holím Honma se ukazuje jako uvážený. "Všechno funguje lépe, než jsem sám doufal," přiznává Rose se spokojeným úsměvem.

Obhájce titulu Jon Rahm skončil se skóre -14 na děleném pátém místě.

Povedený závěr turnaje prožil jeho sedminásobný vítěz Tiger Woods, který si pěti berdíky na druhé devítce finálového kola došel pro výsledek 67 ran (-5) a s celkovým skóre -10 si polepšil na konečné dělené 20. místo.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení