Délka ran narůstala i v roce 2018, říká zpráva USGA a R&A

Dustin Johnson

V profesionální golfu stále narůstají vzdálenosti a čísla to podporují. Zastřešující organizace USGA a R&A v úterý zveřejnily poznatky ze své studie o délce drivů, čtvrté takové výroční zprávy svého druhu, která praví, že v roce 2018 délka narostla průměrně o 1,6 metru.

Je to nárůst oproti roku 2017, který zaznamenal průměrné prodloužení ran na sledovaných profesionálních okruzích o 2,75 metru.

Výsledky vycházejí z analýzy více než 200 000 drivů odpálených na PGA Tour, European Tour, LPGA tour, Web.com Tour, PGA Tour Champions, Japan Golf Tour a Ladies European Tour.

Největší meziroční prodloužení drivů studie zaznamenala na dvou největších světových túrách. Jsou to 3,3 metry na PGA Tour a 2,75 metrů na European Tour na jamkách, na kterých byla vzdálenost měřena.

Data budou nyní začleněna do průběžné zprávy o délce ran, kterou vypracovaly řídící orgány golfu, a která byla vydána loni v květnu, aby prozkoumávala dřívější, současné i budoucí dopady vzdálenosti na globální golf.

Aktualizace této zprávy o poslední data je očekávána v prvním kvartálu tohoto roku. 'Komplexní zpráva' o nárůstu vzdáleností v golfu bude vydána v druhé polovině roku 2019.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení