DJ v Saúdské Arábii vyhrál, vystrašil ho pouze Lewis

Dustin Johnson

Dustin Johnson na rozdíl od většiny ostatních hvězd, které za peníze vyrazily na kontroverzní turnaj European Tour do Saúdské Arábie, ničeho litovat nemusí. Nejen že vyinkasoval tučné startovné, ale nakonec i šek pro vítěze. Ve finálovém kole rozhodl na druhé devítce.

Předpokládalo se, že na Saudi International si to v neděli na hřišti Royal Greens Golf & Country Clubu rozdají o titul pouze Američan Johnson a Číňan Haotong Li. Se skóre -16 dělili po třetím kole první místo a na třetího Angličana Toma Lewise měli náskok pěti ran.

Jenže Lewis se v úvodu, v dobrém slova smyslu, doslova zbláznil.

Angličan zahrál birdie na všech pěti úvodních jamkách a na své soupeře, kteří si v úvodu připsali shodně pouze jedno birdie, najednou ztrácel jedinou ránu. Bogey na šestce ale bylo studenou sprchou, ze které se už neoklepal, a kolo došel za 65 ran (-5).

O titul se tak přeci jen utkali DJ a Li.

Díky birdie na devítce na tom byl sice v polovině finálové rundy o ránu lépe Číňan, ten ale nezvládl úvod druhé devítky a kvůli třem bogey si výrazně pohoršil. Ani Johnson ale nezářil.

Ještě dvě jamky před koncem byl jen mínus jednu ránu pro kolo, celkově na mínus sedmnácti o ránu před svými dvěma protivníky. Pak ale zahrál dvě birdie a vytvořil si rozhodující náskok.

DJ vyhrál s celkovým skóre -19 o dvě rány před Lim a o tři před Lewisem. Čtvrtý Australan Min Woo Lee zaostal o rány čtyři, pátý Francouz Alexander Levy o pět a hráči na děleném šestém místě už o ran osm.

"Je to dobrý pocit. kdykoliv vyhrajete golfový profesionální turnaj, a je jedno, kde na světě to je, je to velké vítězství," řekl Johnson, který měl podle zákulisních informací získat za start na turnaji rovný milion dolarů a dalších 508 260 eur si připsal díky svému vítězství.

Za co mu děkuje? "Věci, na kterých pracujeme, fungují. Stále je ale hodně prostoru pro zlepšení. Mám však radost z toho, jak na tom nyní má hra je. Získal jsem sebevědomí v tom, co dělám, a mám pocit, že jsem zde trefil spoustu opravdu dobrých ran."

"Chyby se zlepšují a nedělám jich tolik, i když jedna dnes na šestnáctce přišla. Naštěstí to byla jediná opravdu špatná rána během celého týdne," dodal Johnson, aktuálně třetí hráč světa.

S jeho vítězstvím byl smířený také Li, který si spravil náladu po křivdě z minulého týdne, kdy dostal v Dubaji trest dvou ran a přišel tak o umístění v TOP 10 a v přepočtu více jak dva miliony korun.

"Byl to dobrý souboj, hlavně na první devítce. Hrál jsem velmi dobře. Na druhé jsem z toho ale trochu vypadl, opět jsem tam nehrál svůj nejlepší golf. Hodně jsem se ale naučil a hlavně několik posledních jamek pro mě bylo dobrých. Myslím, že on si turnaj vyhrát zasloužil," přiznal Li.

Finálové kolo už si naopak nezahrál Sergio Garcia, který byl po svém sobotním zkratovitém jednání, kdy z frustrace poškodil pět greenů, po třetím kole Soutěžním výborem diskvalifikován.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení