The Open vyhraju v St. Andrews, říká Koepka sebevědomě

Brooks Koepka v St. Andrews

Brooks Koepka má hodně sebevědomí a nebojí se to dát najevo. Koneckonců má důvod. Vyhrál poslední dvě US Open a PGA Championship k tomu. Navíc je uprostřed již několikaměsíční téměř každotýdenní bitvy s Justinem Rosem o trůn světové jedničky.

Když byl ale Koepka na začátku týdne dotázán, na kterém ze zbývajících dvou majorů, které ještě nevyhrál, má větší šanci uspět, pozvedl své sebevědomí na další úroveň. Nejenže řekl, že by určitě měl vyhrát nejstarší major The Open, ale stanovil St. Andrews jako místo, kde by to mělo být.

"Co se týče British Open, cítím velké sebevědomí. Miluju linksový golf, je zábavný. Za sebe si myslím, že je v něm potřeba hrát mnoho různých druhů ran. Vidím v něm mnoho způsobů, jak být kreativní, a to je něco, co mi vyhovuje. Myslím, že jsem velmi kreativní," povídal Koepka.

"Vzpomínám si, že když mi bylo dvanáct třináct let, jel jsem hrát do Carnoustie, St. Andrews a na spoustu dalších míst, která jsem si zamiloval. Když teď přijedu párkrát do roka hrát linksový golf, je to něco, co čím více hraju, tím víc to miluju," pokračoval.

"Na St. Andrews se cítím sebevědomě. Mám pocit, že tam jednou určitě vyhraju," dodal Koepka, který bude mít na rozdíl od dalších turnajů v rotaci The Open v St. Andrews ještě několik příležitostí svá slova naplnit.

The Open zamíří do St. Andrews nejdříve v roce 2021, aby se zde odehrál jubilejní 150. ročník slavného majoru. Jinak je tendence hrát v domovině golfu zpravidla v letech, které končí nulou a pětkou. To by naznačovalo, že Koepka bude mít takové dobré tři příležitosti to dokázat.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení