Zapomeňte na ráj! Hráče čeká v Pebble Beach zima, déšť a vítr

Pebble Beach

Není mnoho ikoničtějších golfových destinací na planetě Zemi, než je proslulý poloostrov Monterey v Kalifornii se svými hřišti na pobřeží Tichého oceánu, jímž vévodí slavné Pebble Beach Golf Links. Letos si ho ale hráči na turnaji AT&T Pebble Beach Pro-Am moc nevychutnají.

Organizátorům dělá velké starosti počasí. Minulý týden se přihnala silná bouře, která vážně poničila turnajovou infrastrukturu. I když se následky daří odklízet, vypadá to, že počasí sehraje během turnaje svou nezanedbatelnou roli.

V úterním tréninkovém kole si hráči v pletených čepicích klestili cestu skrz nepříjemný studený vítr a déšť, zatímco pracovní čety kolem nich znovu stavěly poškozené zázemí Pebble Beach. Ještě více deště a chladu má podle předpovědi přijít s víkendem.

"Hrál jsem i v krupobití. Pořád se můžu usmívat," nestresoval se podmínkami Tommy Fleetwood, který letos na turnaji debutuje. Při úterní cvičné osmnáctce nestačil žasnout nad krásami hřiště, ale podmínky mu prý zatím spíš připomínají rodnou Anglii.

"Takové počasí nás může potkat i na The Open Championship. U nás může být kdykoliv krásné léto, nebo něco takového. Prakticky při jakémkoliv podniku ve Spojeném království může být počasí stejné jako tady," zůstává Fleetwood v klidu.

Uznává však, že turnaj bude v takovém počasí velká zkouška. "Míček vám kamsi odletí. Zima, vítr, všechno vám pobyt na hřišti pocitově prodlužuje. V tomhle to bude jednoduše velká výzva, ale v něčem to bude dobré. Nikdo to nechce mít jednoduché, ne?" smál se dobře naladěný Angličan.

Otázka je, jak dlouho mu úsměv na zmrzlé tváři vydrží. Ve středu ráno teplota lehce přesáhla tři stupně celsia. Po celou dobu turnaje nemá přesáhnout 13 stupňů. V pátek v sobotu a v neděli se mají dostavit další přeháňky.

V těžkých podmínkách je těžké predikovat největšího favorita. Za lepšího počasí by jím byl bez pochyby Dustin Johnson, který vyhrál minulý týden inaugurační turnaj European Tour v Saudské Arábii.

Tentokrát to však pro něj bude pro něj úplně o něčem jiném, než před týdnem ve vyprahlé arabské poušti, a to nejen kvůli úplně odlišným podmínkám, ale také kvůli dlouhému cestování. I díky dvěma vítězstvím (2009, 2010) a sedmi TOP 10 v uplynulých 11 letech v Pebble Beach se s ním ale musí počítat.

Po neúspěchu z minulého týdne, kde na Waste Management Phoenix Open neprošel cutem, se bude chtít rehabilitovat Phil Mickelson. Čtyřnásobný vítěz turnaje a hráč, který si v Pebble Beach vydělal historicky nejvíc peněz, tu skončil druhý loni i v roce 2016.

K okruhu favoritů budou patřit nejen Patrick Reed, Jason Day, Branden Grace, Tony Finau, Paul Casey, Rafa Cabrera Bello, ale prakticky každý, kdo se dokáže vyrovnat s náročnými podmínkami. Slovensko bude sledovat, jak si ve svém dalších startu za novou vlast povede Rory Sabbatini.

Velkou zajímavostí je také start otce a syna v jednom turnaji. Ve startovní listině je vítěz 24 turnajů na PGA Tour Davis Love III. i jeho syn Dru.

Kromě Pebble Beach Golf Links hostí turnaj další dvě hřiště. V prvních třech kolech hráči postupně obejdou ještě Spyglass Hill Golf Course a Monterey Peninsula Country Club. Cut bude po třetím kole v sobotu. Finále se odehraje v Pebble Beach, které hostí i letošní US Open.

Turnaj si nenechte ujít živě na Golf Channelu. Ve čtvrtek a v pátek začínají přímé přenosy z AT&T Pebble Beach Pro-Am vždy v 21:00. O víkendu pak už o dvě hodiny dříve v 19:00.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení