Skvělý Cafourek! Na Pro Golf Tour v Maroku vybojoval TOP 3

Jan Cafourek

Jan Cafourek se ve svém druhém letošním soutěžním startu blýskl výborným výsledkem i hrou. Na Pro Golf Tour v marocké Casablance vybojoval na turnaji Open Casa Green Golf v konkurenci 178 hráčů dělené třetí místo. Do TOP 30 se vešli Štěpán Daněk i Michal Pospíšil.

Cafourek tak má za sebou úspěšný vstup do nové sezóny. Na začátku týdne skončil ve stejném resortu při svém prvním startu v roce 2019 na turnaji Open Prestigia v TOP 20. O několik dní později v následujícím podniku si své umístění o hodně vylepšil, když se vešel do TOP 3.

Český profesionál mohl po dvou kolech pomýšlet i na vítězství, když ztrácel na pozdějšího vítěze Samiho Välimäkiho jen dvě rány. Nakonec za ním skončil o tři údery, když se před něj dostal ještě Němec David Heinzinger a dotáhl se na něj Polák Adrian Meronk.

Cafourek však může být spokojený s tím, že po všechna tři kola na obou hřištích dokázal zahrát pod 70. V prvním kole 69, ve druhém 67 a ve třetím 68 ran. Jeho celkové skóre bylo -11.

Turnaj byl již od prvního kola ve skluzu kvůli mlze, a tak se nestihl dokončit v původním sobotním termínu. Cafourkovi ale nemuselo vadit, že se zdrží o den déle, neboť šel s Välimäkim v závěrečném flightu.

V sobotu nejprve dokončil druhé kolo a v 16:30 vyšel i do třetího finálového, při vědomí, že ho nestihne dohrát. Začal skvěle dvěma berdíky na jedničce a dvojce. Na osmičce přidal další a na Fina v tu chvíli ztrácel jedinou ránu.

Před soumrakem ale zahrál ještě bogey na devítce, zatímco Välimäki birdie na desítce. Víc už nestihli. Cafourek opouštěl hřiště v sobotu se skóre -9 a na svého soupeře ztrácel tři rány.

Hodně napověděl už začátek neděle. Zatímco Fin zahrál birdie hned na jedenáctce, Cafourek dal bogey na dvanáctce, čímž se propadl i za své pronásledovatele. Silným závěrem však stihl zachránit ještě hodně bodů do Order of Merit.

Po birdie na třináctce sice zahrál hned vzápětí další bogey, ale třemi birdie na 15, 16 a 17 se vrátil aspoň na dělené třetí místo a vydělal si 1750 eur i stejný počet bodů do celkového hodnocení.

Pospíšil zahrál v posledním kole 70 ran (-2), Daněk turnaj uzavřel kolem za -1. Oba se vedle sebe srovnali na děleném 30. místě a připsali si do Order of Merit 330 bodů.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Filip Mrůzek hraje od soboty do pondělí na Mediterranean Tour v Egyptě. Na hřišti Katameya Dunes Palm je po druhém kole dělený devátý z 30 hráčů, když v neděli zahrál 68 ran (-3). Oproti prvnímu kolu si tak polepšil o dvě rány. Na vedení ztrácí před posledním kolen tři rány.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení