Kucharův kedík odhaluje: Zaplatil mi 5000 dolarů. Chci 50 000

Matt Kuchar a El Tucan

Tři měsíce poté, co mexický kedík David Ortiz zvaný 'El Tucan' nosil hole a radil Mattu Kucharovi při jeho vítězství na Mayakoba Golf Classic, má stále vůči Kucharovi smíšené pocity. Mexičan poprvé uvedl, kolik od něj dostal zaplaceno a jaká nabídka ležela na stole.

V rozhovoru pro Golf.com, který vznikal s pomocí překladatele, Ortiz prohlásil, že mu Kuchar zaplatil za týdenní práci v El Camaleon Golf Clubu 5000 dolarů. Kuchar prvním vítězství po více než čtyřech letech vydělal 1,296 milionu dolarů, čímž jeho kariérní výdělky přesáhly 46 milionů dolarů.

Ortiz uvedl, že dohoda s Kucharem byla na 3000 dolarů plus na další nespecifikovaná procenta z případných výdělků. Po vítězství pak Kuchar přihodil další dva tisíce. To je celkově 0,39 procent z výdělku. Obvyklá taxa kedíka se přitom pohybuje mezi pěti a deseti procenty.

Kuchar prý později Ortizovi nabídl 15 tisíc dolarů, tady celkově 20 tisíc dolarů, ale El Tucan je odmítl s tím, že se cení na 50 tisíc.

To je pořád 'jen' 3,94 procent.

"Matt je dobrý člověk a skvělý hráč. Zacházel se mnou velmi dobře. Jsem jen zklamaný z toho, jak to celé dopadlo," dodal Ortiz.

Jako první na tento případ upozornil bývalý hráč PGA Tour Tom Gillis na Twitteru, kde se do Kuchara pořádně opřel. Když byl na to hráč dotázán na Sony Open, nechtěl se o tom bavit.

"Není to žádný příběh. Nebylo to deset procent, nebyly to ani tři tisíce," řekl na Havaji v lednu médiím. Podle toho, co říká Ortiz, byla jeho odměna mnohem blíže třem tisícům než deseti procentům.

El Tucan dále uvedl, že psal Kucharovu agentovi Marku Steinbergovi tři emaily, ve kterých žádal o "spravedlivou částku" za své služby v roli dočasného kedíka. Steinberg prý odpověděl pouze jednou, když 29. ledna napsal: "Jsem mimo zemi. Mattova nabídka je fér".

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení