Kuchar se omlouvá: Tohle nejsem já, kedíkovi jsem doplatil

Matt Kuchar

Američan Matt Kuchar je v posledních dnech v centru pozornosti. Tentokrát však ne kvůli výkonům na hřišti, ale mimo něj. Spor mezi ním a kedíkem Davidem „El Tucanem“ Ortizem vyvolal nejen za oceánem poprask. A ten přinutil hráče k omluvě. Kuchar caddiemu doplatil zbylých 45 tisíc dolarů za služby na Mayakoba Golf Classic.

O co vlastně šlo? Matt Kuchar se v listopadu zúčastnil turnaje Mayakoba Golf Classic v Mexiku a na celý týden si najal místního kedíka Davida Ortize, kterému se přezdívá El Tucan. Společně došli na turnaji až k titulu, na němž Kuchar vydělal 1,296 milionu dolarů.

Jenže místo obvyklé výplaty, která se u stálých caddies pohybuje mezi 5 až 10 procenty z výhry, vyplatil místnímu kedíkovi 5 tisíc dolarů. Ten ale požadoval rovnou desetinásobek, tedy 50 tisíc, což potvrdil i serveru Golf.com.

Kuchar v rozhovoru pro Gofl Channel tuto částku potvrdil, stejně tak informaci, že Ortizovi následně nabídl ještě 15 000 dolarů, které El Tucan odmítl. Golfista zároveň naznačil, že v případě najmutí si dočasného kedíka na jeden turnaj se necítí být svázán zvyklostmi.

"Rozhodně se nestane, že bych po tomhle neusnul. Byl jsem za něj šťastný, že jsme prožili skvělý týden, ve kterém si vydělal dobrou sumu. Vydělat 5000 dolarů je skvělý týden," dodal Kuchar, který si během kariéry vydělal na turnajích přes 46 milionů dolarů, což ho řadí na desátou příčku v All-time money listu.

Zdánlivě nevinná tahanice pak velmi rychle prosákla sociálními sítěmi. Fanoušky slova jinak vstřícného a věčně usměvavého golfisty pořádně rozpálila. A proto se devítinásobný vítěz na PGA Tour rozhodl situaci kolem své osoby uklidnit.

"Tento týden jsem řekl něco, co bylo dost necitlivé a zhoršil jsem tím už tak špatnou situaci. Vypadá to, jako bych bagatelizoval finanční situaci Davida Ortize, což rozhodně nebylo mým záměrem," vysvětluje ve svém prohlášení skrze PGA Tour Kuchar.

"Ještě jednou jsem si to přečetl a stydím se. Tohle nejsem já, takhle se prezentovat nechci. Po celou kariéru na PGA Tour se snažím vystupovat pozitivně, s respektem. V téhle situaci jsem ale tyto hodnoty opustil a nenaplnil jsem ani svá očekávání," sypal si popel na hlavu Kuchar.

Po prvním kole na Genesis Open, ve kterém zapsal 68 ran (-3) vydal skrze PGA Tour prohlášení, v němž mimo jiné slibuje i to, že kedíku Ortizovi doplatí zbylých 45 tisíc dolarů a kromě toho podpoří blíže nespecifikovanou částkou i samotný turnaj Mayakoba Classic.

 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení