Nekonečnou bitvu hráčů z Kentucky ovládl J.B. Holmes

J.B. Holmes

Znají se už více jak 15 let. Na PGA Tour se ale v jednom flightu potkali vůbec poprvé. A hned si spolu střihli na Genesis Open 36 jamek, 34 z toho během nedělního maratonu. Z vítězství se nakonec radoval J.B. Holmes (-14), který porazil Justina Thomase o ránu.

Oba se narodili v Kentucky. Šestatřicetiletý Holmes ale o jedenáct let dříve než Thomas. "Jsem jeho velký brácha, možná i trochu mentor," řekl po turnaji Holmes na adresu už dnes ale úspěšnějšího Thomase. V neděli však v jejich přímém souboji o titul slavil Holmes.

Turnaj se dostal už ve čtvrtek do časových problémů. Kvůli 7hodinovému zpoždění se až do neděle nehrálo podle naplánovaného programu. Organizátoři se tak rozhodli, že trojčlenné flighty mezi třetím a čtvrtým kolem měnit nebudou, aby se vyvarovali pondělní dohrávce.

Thomas tak s Holmesem a také ještě s Adamem Scottem nejprve odehráli v sobotu večer dvě jamky třetího kola. Zbylých šestnáct na ně čekalo v neděli ráno a ihned po jejich dohrání se společně vrhli do rundy finálové.

Před tou měl náskok čtyř ran Thomas, velmi rychle o něj ale přišel. Holmesovi stačilo pět jamek a na svého kamaráda a soupeře v jednom se dotáhl. Ve zbytku kola, které hodně ovlivnil silný vítr, si pak Holmes pohoršil už jen o jedinou ránu, zatímco Thomas o dvě.

A to se ukázalo jako klíčové.

"Bylo skvělé si s ním dnes zahrát a zasoutěžit. Je to skvělý hráč a bylo zábavné pokecat a zároveň trochu zabojovat," přiznal Holmes, který si tak nedělní maraton s Thomasem v Riviera CC užil. A to nejen díky vítězství.

Thomas, který o turnaj přišel především kvůli dabláči na třináctce a následném bogey na čtrnáctce finálového kola, samozřejmě tak pozitivní nebyl: "J.B. vyhrál, hrál skvěle. Je to ale vždycky průšvih, když někomu darujete turnaj. Cítím, že jsem tady měl vyhrát já."

Thomas nejspíše nebyl jediným, kdo to cítil podobně. Jeho náskok čtyř ran před finálovým kolem, který si vypracovala skvělým třetím kolem za 65 ran (-6), z něho dělal hlavního favorita na titul.

Jenže ten s finálovým kolem za plus čtyři získáte jen těžko.

Místo jubilejního desátého titulu pro Thomase si tak páté vítězství na okruhu připsal Holmes. "Znám ho od svých sedmi, osmi nebo devíti let. Vždy ke mně byl skvělý. Bral mě vždy za provazy během tréninkových kol na PGA Tour a podobně. To jsou věci, na které nikdy nezapomenu," přiznává Thomas, ale zároveň dodává: "Nikdy by vás nenapadlo, že o 15 let později mi nakopne zadek v Rivieře. Je to rána."

Díky skvělému třetímu kolu za 65 ran prožil nakonec celkem povedený turnaj také jeho hostitel Tiger Woods. S celkovým skóre -6 obsadil dělenou 15. příčku, stejně jako obhájce loňského vítězství Bubba Watson.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového dne

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení