PGA Tour povolila, i ona umožní hráčům nosit šortky

celá fotogalerie (16) » Brooks Koepka

Ještě před rokem a půl to bylo pro vedení PGA Tour nemyslitelné, nyní ale z ničeho nic mění svůj postoj a umožní hráčům nosit šortky i na turnajích. Stejně jako European Tour ale pouze v tréninkových rundách a Pro-Amech, jinak jsou dlouhé nohavice povinné dál.

Novinka začne platit už v tomto týdnu a bude se tak týkat akcí WGC-Mexico Championship a Puerto Rico Open. To samé ale platí pro všech šest okruhů pod hlavičkou PGA Tour, včetně PGA Tour Champions.

Hráče o tom v pondělí informoval James Hahn, který byl nedávno zvolen jako z vedoucích PGA Tour Player Advisory Council (PAC), tedy Hráčské poradní rady. Nejprve interní zprávu později potvrdil na svém Twitteru.

Hráči ale nebudou moci vyrazit na hřiště v ledajakých šortkách. Ty musí být až ke kolenům, golfistům musí padnout a celkově budou muset být vyvážené. Případné legíny pod nimi musí mít odpovídající barvu.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (16)

Nejlepší hráči světa tuto změnu v pravidlech jistě uvítají. Poté, co jsou šortky mimo soutěžní kola povolené od roku 2016 na European Tour, po nich golfisté volali i na PGA Tour. Mezi nimi třeba Tiger Woods.

"Líbilo by se mi to. Hrajeme v těch nejteplejších klimatech, cestujeme se sluncem a hodně našich akcí se hraje v létě. Někteří hráči navíc v zimě jedou do Jižní Afriky nebo Austrálie, kde je zrovna léto. Bylo by fajn moci nosit kraťasy. I s mýma kuřecíma nohama bych je pořád nosil," řekl poté, co si to vyzkoušel v roce 2017 na Omega Dubai Desert Classic.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení