Pomalá hra stále dokola. Frustrované hvězdy už nevěří v nápravu

J.B. Holmes

Při nedělním maratonském vítězství J.B. Holmese na Genesis Open měl Adam Scott sedadlo v první řadě, obrazně řečeno. Šel s ním totiž ve flightu, a tak mohl na vlastní oči sledovat nejen jeho skvělou hru, ale také jeho pověstné letargické tempo.

Pomalá hra šampiona z Riviery byla stínem jeho vítězství. Mluví se o ní stejně, jako o jeho triumfu. Australan Scott však neočekává, že by se celkově s fenoménem pomalého tempa v budoucnosti něco dělo. Brooks Koepka nedávno doslova řekl, že na to nikdo nemá koule.

Scott už dříve v turnajovém týdnu Genesis Open vyzýval zástupce PGA Tour, aby hráčům udělovali za pomalou hru pokuty.

A potom musel sám přetrpět 34 jamek vedle hráče s pověstí jednoho z nejpomalejších. Na druhou stranu uznává, že kvůli těžkým podmínkám nebyl na Rivieře pro toto téma vhodný prostor.

"Víme, že je všeobecně velmi pomalý (Holmes). Ale když jsou podmínky jako tady, každý se stane pomalým," řekl Scott po finále. "Je pomalý, ale tady to nic neovlivňovalo. Jen chci říct, že už to trvá moc dlouho."

Se silným větrem a nízkými teplotami vycenila Riviera v neděli na hráče zuby. Navíc v kombinaci s velkou porcí jamek k odehrání. Vzhledem k podmínkám bylo složitější vybrat správnou hůl. Scott potvrdil, že nikdo z jeho flightu nebyl oficiálně stopován ani napomínám.

Zároveň ale projevil jistou rezignaci, když naznačil, že nevěří, že PGA Tour bude s pomalou hrou v dohledné budoucnosti nějak bojovat. "Chci říct, že to, co se děje, se nikdy nezmění. Myslím, že to radši přejdu. Dokud budou televize a sponzoři platit, bude to pořád stejné."

Adam Scott (Foto: GettyImages)

V rozhovoru s trofejí v ruce se po turnaji snažil samotný Holmes se svou pověstí bojovat. Hájil se tím, že bojoval nejen se špičkovým startovním pole o titul po 34 jamek, ale také s těžkými podmínkami. Argumentoval podobně, jako nedávno Bryson DeChambeau, že jde o hodně peněz.

"Chtěl bych vás vidět hrát v takovém větru o takové peníze, body a všechno ostatní, o co hrajeme my. To prostě nejde tam jen tak plácnout do míčku, když to takhle fouká," namítal Holmes, který se hájil právě také tím, že nebyl napomínán ani stopován.

Navíc prý své tempo oproti minulosti zrychlil. "Ano, když jsem sem přišel (na PGA Tour), byl jsem opravdu pomalý. Ale docela jsem se od té doby zrychlil. Možná někomu přijdu občas příliš pomalý, ale pravdou je, že jsem nikdy nebyl ani napomínán, ani počítán," zněla obhajoba.

Jenže to právě leží v žaludku hráčům jako je Scott nebo Koepka. Dokud tu podle nich stále nebude ochota trestat pomalé hráče, budou se vymlouvat na to, že přece nejsou pomalí, když je nikdo netrestá.

Vzniká tak začarovaný kruh.

"Je to problém, protože je tu mnoho pomalých hráčů a spousta z nich jsou také dobří hráči. Je podivné, že si musíme hlídat dropování od kolen nebo že za vámi nesmí stát kedík, ale pak tu máme pravidlo 40 vteřin (na odehrání rány), které nikdo nevynucuje. Dodržování některých pravidel se vyžaduje, jiných ne," stěžuje si Koepka.

"Někteří hráči zjevně porušují pravidla, ale nikdo nemá koule je za to trestat," řekl loňský šampion dvou majorů na rovinu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení