Fotbalová hvězda zkusí opět štěstí mezi golfisty na PGA Tour

Tony Romo

Druhý pokus na slavné PGA Tour v rámci hlavního turnaje prožije v tomto roce na akci AT&T Byron Nelson bývalá hvězda amerického fotbalu Tony Romo. Quarterback si navíc zahraje na svém domovském hřišti, a tak by mohl dopadnout lépe, než při prvním pokusu.

Romo rozdával třináct let přihrávky v týmu Dallas Cowboys a po ukončení kariéry v roce 2016 se stal odborníkem na NFL při přenosech na CBS. A také mohl konečně začít hrát naplno golf.

Ten samozřejmě provozoval ještě během své hlavní sportovní kariéry, tehdy ale musel jít golf na druhou kolej vedle amerického fotbalu. Nyní už je ale u Roma jedničkou a 38letý Američan si tak může plnit své sny.

Poprvé na PGA Tour si zahrál v loňském roce na Corales Punta Cana Resort & Club Championship, kde ale skončil po kolech 77 a 82 ran na posledním místě. A to ještě nečelil nejsilnějšímu možnému hráčskému poli, protože se hrálo koncem března proti WGC jamkovce.

Tentokrát bude startovní listina mnohem našlapanější.

Chybět nebude mimo jiné další hvězda z Dallasu Jordan Spieth. Pro Roma ale hraje místo konání turnaje, v polovině května se totiž bude hrát v Trinity Forest Golf Clubu. I proto dostal Romo sponzorskou pozvánku.

Akce navíc bude pro hráče poprvé generálkou na PGA Championship, a tak na rodáka ze San Diega rozhodně nečeká nic lehkého.

"Mluvili jsme o tom roky. Několikrát se snažil kvalifikovat, ale šlo to proti fotbalu. Nyní ale hrajeme v Trinity Forest, což je jeho domovské hřiště, a navíc on už fotbal nehraje. Letos to tak časově vyšlo," řekl turnajový ředitel Jon Drogo pro Dallas Mornin News.

Romo na sebe přitom na PGA Tour letos už jednou upozornil. To když se zúčastnil tradičního Pro-Amu v Pebble Beach, kde zahrál třeba báječnou ránu ze střechy hospitality stanu nebo chip přímo z greenu (VIDEO zde).

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení