Neskutečný comeback! Kitayama po něm vyhrál v Ománu

Kurt Kitayama

Úžasný návrat do zdánlivě ztraceného turnaje předvedl v neděli na Oman Open Kurt Kitayama. Připsal si díky němu své druhé vítězství na European Tour v této sezóně i v kariéře. Se skóre -7 V Al Mouj Golf nakonec zvítězil o jedinou ránu.

Šestadvacetiletý Američan se po přechodu k profesionálům v roce 2015 dva roky neúspěšně potloukal na Web.com Tour. Rozhodl se proto zkusit štěstí v Asii, kde má své kořeny. Rok 2018 strávil převážně na Asian Tour, než v listopadu skončil čtvrtý v Q-School European Tour a uhrál si kartu na následující sezónu.

Hned ve svém třetím startu na nejprestižnějším evropském golfovém okruhu si pak připsal vítězství, když už začátkem prosince ovládl Afrasia Bank Mauritius Open. Pak skončil ještě patnáctý na South African Open, než přišlo horší období bez výrazného úspěchu.

Ten se opět dostavil v Ománu a Kitayama ho docílil způsobem, na který se jen tak nezapomene. Po prvním kole za 66 ran vedl. Druhé kolo přerušila písečná bouře. Když ho v sobotu dohrál, ztrácel na vedení jednu ránu a šel rovnou do třetí rundy. Pak přišla pohroma.

Kitayama přišel na úvodních třech jamkách o šest ran. Na čtyřparové jedničce zahrál quadruple bogey, tedy osm ran. Vzápětí přidal dvě bogey. Když se záhy ozval klakson ukončující sobotní program kvůli tmě, bylo to pro Američana smilování. Na vedení ztrácel už sedm ran.

Druhý den časně ráno nastoupil k dohrávce se skóre +6 ve třetím kole. Přesto dokázal skončit v mínusu. Nejprve zahrál birdie, pak ale opět ránu ztratil. Na zbývajících třinácti jamkách třetího kola ale zahrál -7 za pět birdie a jeden eagle.

"Po tom startu (třetího kola) jsem jen chtěl rychle vypadnout ze hřiště a zformovat síly na dnešek. Byl jsem rád, že jsem na to mohl jít znovu tak časně z rána. Zahrál jsem birdie hned na své první jamce a pak odstartoval ten comeback. Teď je to skvělý pocit," sdělil Kitayama po vítězství v Ománu.

K němu měl však po třetím kole stále daleko, když šel ze třetí rovnou do čtvrté rundy. Ještě tři jamky před koncem ztrácel dvě rány, ale pak zahrál dvě birdie na 16 a 17 a dostal se o jedinou ránu do vedení. To už mu zůstalo až do konce. V neděli se k triumfu prokousával skrze 33 jamek.

"Když jsem vyhrál poprvé, hrál jsem velmi dobře a cítil jsem, že to přijde. Teď jsem ale přijel po třech minutých cutech a předtím jsem nehrál dobře ani v Abú Zabí a v Dubaji. Je skvělé, jak jsem se s tím vypořádal," pravil Kitayama.

"Po startu třetího kola jsem si říkal, jestli bychom to nemohli raději ihned zastavit. Stalo se a tak jsem se vzpružil k tomu velkému comebacku," uvedl Američan, za kterým o ránu zůstala čtveřice Jorge Campillo, Clément Sordet, Fabrizio Zanotti a Maximilian Kieffer.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Na evropeské scéně se v neděli představil také Jan Cafourek, který jako jediný Čech startuje na dalším turnaji třetiligové Pro Golf Tour v Maroku. První kolo Open Madaef Golfs mu ale příliš nevyšlo. V Casablance zahrál 73 ran (+1) a v pondělí ho čeká boj o cut.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení