Pepperell přijede na Masters už v neděli. Jinde to nenávidí

Eddie Pepperell

Eddie Pepperell si za několik málo týdnů odbude svou premiéru na Masters. Tak se těší, že poprvé v životě uvidí legendární Augustu, že do ní přijede už o čtyři dny dříve. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by to ovšem nebyl právě Pepperell, který tohle jinde nesnáší.

Osmadvacetiletý Angličan je tak trochu svéráz. Málokdy odpoví tak, jak od něj reportéři čekají. Kromě jiného je pověstný tím, že na hřištích tráví nerad více času, než považuje za nutné. A přijet někam už v neděli před turnajem je u něj nevídané.

"Nemám rád, když jsem na turnajích moc dlouho. Ve skutečnosti to nenávidím. Mám rád, když přijedu až v úterý," prozradil Pepperell v rozhovoru pro Golf Channel.

Tahle jeho praxe vedla k tomu, že před Arnold Palmer Invitational, kde startoval rovněž poprvé, odehrál v Bay Hill před turnajem pouze jednu devítku, tu druhou. A tak ve čtvrtek z prvního soutěžního kola nikdy neviděl první devítku. Hrál ji poprvé až naostro.

To samé praktikoval v Erin Hills před svým prvním US Open v roce 2017. Někdo by to mohl nazvat šílenstvím, ale Pepperell skončil dělený 16.

"Ze zkušenosti to mám tak, že když jsem před turnajem na hřištích moc brzo, přijde čtvrtek a já můžu být demotivován. Nechci od pondělka do středy moc tvrdě pracovat. Pak bývám ztracený, a to nechci. Většinou pak mám v turnaji problémy," popisoval Pepperell, že je pro něj lepší hrát s chutí, než mít hřiště za každou cenu načtené.

Více zajímá technická stránka věci. Když není podle něj jeho hra v pořádku z tohoto hlediska, nemá cenu mít nastudované hřiště.

"Většina hřišť vyžaduje dobré provedení ran a schopnosti. Takže nezáleží na tom, jak dobře ho znáte. Když mám problém s technikou, stejně se tam nemůžu s těmi kluky měřit," řekl Pepperell a pak přidal ještě jeden důvod, který je pro většinu lidí už trochu pochopitelnější.

"Anebo jen zkrátka nemám tolik energie, co ostatní," sdělil se svým typickým bezelstným úsměvem, kterým letos začal dobývat i PGA Tour.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení