Hlavní hvězdou letošního Czech Masters bude Ernie Els

celá fotogalerie (20) » Ernie Els

Do Česka dorazí i v roce 2019 velké golfové hvězdy. Tou největší bude na již šestém ročníku D+D REAL Czech Masters Jihoafričan Ernie Els, na Albatrossu se ale v polovině srpna představí také Lee Westwood, Pádraig Harrington nebo Thomas Bjorn.

Hlavní tváře turnaje představil během středeční tiskové konference v prostorách smíchovského hotelu Vienna House Andel’s Prague majitel pořádající společnosti Relmost Petr Dědek. Šestý ročník D+D REAL Czech Masters se uskuteční od 15. do 18. srpna v Albatross Golf Resortu.

"Jsem moc rád, že si letos zahraji v České republice. Byl jsem v Česku jen jednou před několika lety. Chtěl bych pozvat diváky na Albatross. Uvidíte světový golf, doufám, že hodně birdie. Děkuji za pozvání, setkáme se na Czech Masters,“ prohlásil Els ve video zdravici.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (20)

Els je bývalou světovou jedničkou a jen na turnajových odměnách vydělal za svou kariéru přes 2 miliardy korun. Slavný Jihoafričan vyhrál dvakrát The Open a dvakrát US Open. Na svém kontě má 71 turnajových titulů ze světových sérií, z toho 19 na PGA Tour a 28 na European Tour.

"Na účasti Ernieho Else jsme pracovali několik let. Posouvá hranici kvality našeho turnaje. Je to nejúspěšnější golfista, jaký kdy startoval na Czech Masters. Už nezbývá moc ikon současného světového golfu, které bychom do Česka mohli ještě přilákat. V srpnu čeká diváky výjimečný golfový zážitek," věří Petr Dědek.

V golfovém světě se Elsovi přezdívá "Big Easy". Kromě samotné hry je velmi aktivní také jako designér hřišť, navrhl nebo zrekunstroval jich desítky, která dnes nesou jeho jméno. Je také pěstitelem a výrobcem vína, vedle toho založil nadaci, která pomáhá dětem s autismem.  

Dalšími tvářemi turnaje budou Pádraig Harrington, trojnásobný major vítěz a aktuální kapitán evropského rydercupového týmu. Harrington loni bojoval na Albatrossu o vítězství, nakonec ale skončil druhý za Italem Andreou Pavanem. Lee Westwood přijede na turnaj počtvrté za sebou. Vítěz 43 turnajů na světových sériích rozšířil svou sbírku triumfů loni na podzim na turnaji Rolex Series v Jihoafrické republice.

Momentka z tiskové konference (foto: Ladislav Adámek)

Mezi potvrzenými hvězdami je také Dán Thomas Bjorn, který vedl Evropu při zářijovém vítězství v Ryder Cupu v Paříži. "Potkali jsme se s Alexem Čejkou, českým rodákem reprezentujícím Německo, který je dlouhá léta hráčem PGA Tour. Pozvali jsme ho na Albatross a rádi bychom se dohodli na první účasti," dodává Dědek.

Do turnaje opět zasáhne minimálně 10 českých golfistů včetně dvou amatérů. Jednoho z nich nominuje Česká golfová federace. Nejúspěšnějším Čechem na Czech Masters je Filip Mrůzek, který dvakrát prošel cutem. Na druhou stranu to bylo naposledy v roce 2016, co jsme měli českého hráče na hřišti také o víkendu.

“Musím smeknout před pořadateli z Relmostu a především před Petrem Dědkem, protože nejen, že drží již velmi slušnou tradici tohoto turnaje, ale on ten turnaj posouvá každým rokem dále a dále svojí kvalitou pořadatelskou a hlavně kvalitou startovního pole. Každoročně sem přijíždějí další hráči, které jsme měli možnost sledovat pouze v televizi a můžeme na vlastní oči pozorovat, jak náročný, ale také krásný špičkový golf je," uvedl Zdeněk Kodejš, prezident České golfové federace.

Toho těší, že je Czech Masters jednou z hlavních možností, jak v Česku propagovat golf mezi širší veřejnost: "Mám velkou radost, že můžeme s panem Dědkem spolupracovat a prezentovat naše akce a projekty jako je Se školou na golf nebo Bav se golfem nejen golfistům, kteří turnaj navštěvují, ale hlavně divákům na hřišti a v televizi, kteří ještě pořád pochybují, zda s golfem začít. Mohou sledovat zajímavé akademie, exhibice v centru Prahy a spolu s Pražany a turisty se přesvědčit, že jsme již rozvinutá golfová země, do které se těší i nejlepší světoví golfisté."

Momentka z tiskové konference (foto: Ladislav Adámek)

Na Czech Masters bude opět vstup pro všechny registrované golfisty zdarma, navíc zdarma projde každý držitel jakékoli platební karty Raiffeisenbank, majitel vozu Škoda po předložení klíče od auta, každý divák s tiketem Tipsportu vsazeným na turnaj v hodnotě minimálně 50 korun, pro držitele zaměstnanecké karty Plzeňského Prazdroje a také držitelé karty Nespresso. Zdarma je vstup pro děti do 15 let, seniory a ZTP. Celkem 19 hodin přímých přenosů odvysílá stanice Golf Channel.

Celý turnajový týden odstartuje Raiffeisenbank exhibice na Vltavě. Osm hvězd turnaje bude trefovat na Vltavě ponton s jamkou. Diváci mohou sledovat průběh z nábřeží u Mánesova mostu 13. srpna po 15. hodině.

Kromě turnaje European Tour pořádá letos Relmost také tři akce nižší Challenge Tour. Dvě v Česku proběhnou už v květnu - nejpve Prague Golf Challenge (9.-12. května) na pražské Zbraslavi a poté D+D REAL Czech Challenge (23.-26. května) nově na brněnské Kaskádě. V červenci se pak po tříleté pauze uskuteční Slovakia Challenge (4.-7. července) na Penati.

Fotogalerie z tiskové konference zde

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení