DeChambeau překvapil: Pomalý nejsem já, ale moji spoluhráči

Bryson DeChambeau

Bývá často kritizován za svou pomalou hru. Teď ale Bryson DeChambeau překvapil svým protiútokem, když prohlásil, že to není on, kdo je pomalý, ale jeho spoluhráči na hřišti. Nejeden fanoušek golfu minimálně pozvedá obočí.

Pětadvacetiletý Američan patří mezi nejlepší hráče současnosti a při nadcházejícím Masters bude patřit k favoritům. Pověstný je svým vědeckým přístupem ke golfu, nebo aspoň snahou o něj, protože ne každý považuje jeho metody za vědu a jeho přístup shledává spíš podivným.

A právě zvažování a počítání všech možných i nemožných faktorů před každou ranou a diskuse s kedíkem mají za následek, že DeChambeau rozhodně nepatří mezi rychlé hráče, za což to od fanoušků schytává na sociálních sítích. A občas se ozvou i jeho kolegové.

Jako třeba po zhlédnutí videa z letošního Dubai Desert Classic, které zachycuje DeChambeaua, jak se připravuje na ránu déle než minutu. Během té doby diskutuje s kedíkem Timem Tuckerem i o takových věcech, jaký vliv na jeho ránu může mít hustota vzduchu.

Nyní na setkání s médii v Augustě před Masters však DeChambeau přešel do útoku. "Myslím, že děláme fantastickou práci, když v tak krátkém čase diskutujeme o takových věcech," překvapil Američan.

"Jednou z věcí, kterou lidé neberou v úvahu, je cesta k míči, která trvá dvě a půl až tři minuty. Můžete získat mnohem víc času tím, že ji urazíte o 15 vteřin rychleji, než že se připravujete na ránu déle o pět vteřin. Tohle lidé neberou v úvahu, pokud mluví o pomalé hře," povídal DeChambeau.

A pokračoval dál, když přišel s názorem, že je trestán za to, že daleko drivuje. Jako tak zvaný big hitter prý vypadá opticky pomalejší, protože to má ke svým drivům dál než ostatní. A tak musí čekat, než odehrají spoluhráči, kteří jsou prý v jeho vnímání skutečnosti často pomalejší.

"Mohu být třeba ten, který zahraje míček dál než někteří, ale zatímco oni si klidně vezmou svůj čas na zahrání míčku, já už tam stojím a nemůžu si spočítat žádné ze svých čísel, protože jim stojím v zorném poli."

Zároveň přiznal, že většině hráčů trvá zahrát ránu do 25 vteřin, zatímco on potřebuje na svou přípravu 35 až 40 vteřin. Přesto je to podle něj jen jeden z mnoha úhlů pohledu, a věci se mohou zdát jinak, než jsou.

"Můžete mě brát jako pomalého hráče, ale nakonec jsem to já, kdo se dívá na věci z jiného hlediska a říkám, že jsou i jiné části skládanky, které ještě nebereme v potaz," hájil DeChambeau svůj přístup ke golfu, kterým však brnká na nervy většině fanoušků.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení