Woods mohl slavit s dětmi: Něco, na co nikdy nezapomenu

celá fotogalerie (30) » Tiger Woods

Dočekal se. Nejen Tiger Woods, ale vlastně i celý golfový svět. Legendární Američan po 11 letech opět vyhrál turnaj kategorie major, v pořadí patnáctý. První však před zraky svých dětí, což pro něho z vítězství na 83. Masters dělá o to výjimečnější zážitek.

Když posadil na tříparové šestnáctce míček z týčka těsně vedle jamky, bylo rozhodnuto. Sice ještě zbývalo odehrát jeden putt a dvě jamky, ale Woods vedl o dvě rány a nikdo nepochyboval o tom, že to dokáže.

A popáté v kariéře se oblékne do zeleného saka.

O zhruba půl hodiny později bylo hotovo. Bogey na poslední jamce už nemohlo zkazit oslavy. Poslední putt, zatnutá pěst a poté výbuch emocí. Woodsovy ruce vystřelily do vzduchu, a nejen jeho oči se začaly třpytit.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (30)

"Pro mě a mou rodinu toto hodně znamená. Tento turnaj, mít zde všechny... Je to něco, na co nikdy nezapomenu," řekl dojatý Woods oblečený v červeno-černo-zeleném.

Na jeho vítězství na Masters 2019 ale nejspíše nezapomene nikdo, koho golf jen trochu zajímá. Žijící golfová legenda překonala všechny nástrahy osobního i profesního života a opět vystoupala na vrchol.

Dva roky zpátky tomu nikdo nevěřil. Ani on. Během Večeře šampionů v Augustě šeptal svým nejbližším, že je s jeho kariérou konec. Bolesti zad nebraly konce, i na večeři musel dorazit pod prášky, aby ji "přetrpěl".

"V tom daném okamžiku jsem byl hotový. Golf nebyl součástí mé blízké budoucnosti, ale vlastně ani té vzdálené," vzpomíná dnes.

I když to vypadalo, že se vzdává, tak tomu tak nebylo. Ve skrytu duše doufal, že ještě přijde jeden zlom. Ten dorazil v podobě čtvrté operace zad, která snese doslovné biblické označení ZÁZRAK.

Tiger Woods díky ní vstal z mrtvých.

Neunáhlil se v návratu, poctivě rehabilitoval a v roce 2018 prožil velký comeback, vyšperkovaný triumfem na TOUR Championship. Byl zpátky.

"Zvládnout to se vším, čím jsem si musel projít... Měl jsem velké štěstí, že mohu toto znovu dělat," ví moc dobře Woods, a ještě se vrací k vítězství v Atlantě, prvnímu na PGA Tour po pěti letech: "East Lake pro mě bylo velkým krokem. Dodalo mi pro tento rok hodně sebevědomí. Řekl jsem si, že na tom musím stavět a směřovat svou mysl i tělo k Augustě."

Nyní, pár hodin po jeho velkém vítězství, víme, že to dokázal.

Vrátil světu toho Tigera Woodse, který ho před pár lety z nejrůznějších důvodů opustil. A kterého golfový svět ani ne tak potřebuje, jako chce. Hrozně moc chce, jak se v uplynulých dnech ukázalo nejen v Augustě, ale i u televizních obrazovek nebo na internetu.

Pro někoho je však Woodsovo vítězství na majoru nikoliv vzpomínkou na dobu minulou, ale novinkou. Pro jeho děti, které si jeho předešlých čtrnáct triumfů na turnajích velké čtyřky pamatovat nemohou.

Tiger Woods mohl konečně slavit major titul i se svými dětmi (foto: GettyImages)

Dcera Sam Alexis se totiž narodila v roce 2007, jen rok před Tigerovým čtrnáctým zářezem v Torrey Pines na US Open. Syn Charlie Axel dokonce rok poté. Pro ně se tak jednalo o magické poprvé.

"Vidět, jak váš táta vyhrává major... Doufám, že na to nikdy nezapomenou," prohlásil opět s třpytem v očích Woods. On určitě ne.

"Nemohu ani dostatečně poděkovat své rodině, kamarádům a fanouškům za jejich podporu. Mít zde svou rodinu po mém boku, na to nikdy nezapomenu. To, že jsem schopen nejen hrát, ale i vyhrávat, je něco, za co jsem opravdu vděčný. Tohle sako je opravdu pohodlné."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení