Můj rekord se znovu třese, ví Nicklaus po Woodsově vítězství

celá fotogalerie (11) » Jack Nicklaus

Historický souboj Tigera Woodse a Jacka Nicklause zažil v neděli v Augustě restart. Možná si po těch všech Tigerových životních i zdravotních peripetiích legendární Zlatý medvěd myslel, že jeho 18 major titulů zůstane nepřekonaných. V neděli však na Bahamách u televize sledoval, že se o svůj rekord musí znovu začít bát.

Woods byl zaseklý na čtrnácti major titulech dlouhých 11 let. Když v roce 2008 vyhrál v Torrey Pines US Open, nikdo nepochyboval, že Nicklause brzo dožene a překoná.

Tehdy nikdo nečekal, že se Tigerova stíhací jízda za Nicklausem zasekne. Když už se to stalo, zase málokdo čekal, že se znovu rozjede. Sexuální aféra, rozvod, čtyři operace zad, bolesti, medikamenty, řízení pod vlivem… Jenže Woods tohle všechno neuvěřitelně překonal a opět se vydal stíhat Nicklausův rekord.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (11)

A co na to říká devětasedmdesátiletá legenda? Nicklaus se v Augustě zúčastnil tradiční večeře šampionů a ve čtvrtek zahájil s Garym Playerem turnaj slavnostními drivy. Pak se odebral na Bahamy rybařit.

Z lovu se v neděli vrátil právě včas, aby stihl v televizi sledovat, jak Tigerovi největší soupeři topí své míčky i šance na vítězství na 12. jamce.

Prý téměř okamžitě věděl, že si jde Woods pro svůj 15. major titul. "Sledujete to a říkáte si, že ten člověk je posedlý. Posedlý vyhrát golfový turnaj. Absolutně se ovládá, má věci pod kontrolou a jde si za tím. A dosáhne toho," povídal Nicklaus do telefonu v živém vysílání GolfChannelu.

"Poté co Molinari trefil na dvanáctce svůj míček do vody, zatímco Tiger zasáhl green, už nebylo pochyb. Turnaj skončil. Už nezáleželo na tom, co udělají ostatní. Někdo ještě udělá chyby, ale Tiger ne. A neudělal."

Woodsovo vítězství vyvolalo vzpomínky na Nicklausův poslední major triumf na v roce 1986. Nejde ignorovat ty paralely, zvlášť když Tiger poslal letos na šestnáctce svůj tee shot doprostřed greenu, stejně jako před 33 lety Jack.

Rozdíl je však v tom, že Nicklaus už tehdy v 46 letech nevěřil, že ještě dokáže vyhrát major, kdežto Woods nyní věřil. "Tiger letos přijel a očekával, že bude hrát o vítězství. Já tehdy v šestaosmdesátém nevěřil, že se dostanu do situace, že bych mohl vyhrát," vzpomínal.

"Ale když už jsem se do té pozice dostal, pamatoval jsem si, jak mám hrát. Tiger to letos také věděl. Možná, že si to také částečně pamatoval, ale každopádně přesně věděl, co má dělat. Udělal dnes to, co já v roce 86," srovnával Nicklaus, který prý vždy věřil, že Woods může znovu vyhrát major, pokud bude zdravý.

"Všichni se mě pořád ptali, a já pořád odpovídal, že myslím, že ano. A jako důvod jsem říkal, že všechno záleží na jeho zdraví. Pokud bude zdravý, nemusí se bát o svůj driver. Navíc nikdy nedrivoval rovně. Jenže dokáže svůj míček dostat ke greeenu odkudkoliv. Skvěle puttuje a má skvělou krátkou hru. Kontroluje svá železa jako nikdo, koho jsem viděl hrát," povídal Nicklaus.

Teď přiznává, že jeho rekord je opět v ohrožení. "Cítil jsem už dlouho, že znovu vyhraje (major). Navíc příští dva majory se hrají v Bethpage a v Pebble Beach, kde už vyhrál. Takže ano, pořádně mi zatřásl botama," pousmál se Nicklaus.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení