Trump ocenil práci hvězdy Czech Masters ohledně autismu

Els Center of Excellence

Duben je mimo jiné měsícem autismu. O jeho výraznou osvětu se v posledních letech zasloužil také Ernie Els, který je zatím letošní hlavní oznámenou hvězdou turnaje D+D REAL Czech Masters. Za jeho práci pro lidi s autismem mu nyní na dálku poděkoval Donald Trump.

Els se společně se svou ženou Liezl začal o autismus zajímat v době, kdy byl diagnostikován jejich dnes 16letému synovi Benovi. Vše se stupňovalo s jeho nástupem do školy, a tak v roce 2009 uspořádal první golfový turnaj pod názvem "Els for Autism Pro-Am".

Tehdy se podařilo vybrat 725 000 dolarů, to byl ale pouze začátek. Kromě dalších pravidelných či jednorázových akcí Ernie a Liezl společně na Floridě otevřeli Els Center of Excellence, který slouží nejen jako škola pro autistické děti, ale kde je také toto vývojové duševní postižení zkoumáno.

Elsovy snahy si pak samozřejmě všiml také Trump, který v závěru dubna, tedy měsíce věnovaného po celém světě osvětě ohledně autismu, upozornil na tento problém "celý svět" skrze svůj velmi sledovaný Twitter.

"Skvělý šampion a kamarád Ernie Els udělal neuvěřitelnou práci a pomáhá těm, kteří mají autismus, skrze Elsovu nadaci pro autismus. Zaměřuje se celosvětově na vzdělání, výzkum a rekreační a terapeutické služby a služby pro dospělé," napsal americký prezident.

Autismus bude díky Elsovi tématem i během letošního Czech Masters. Ve středu 14. srpna dopoledne se totiž Big Easy sejde v hotelu Mandarin s hosty a přáteli nadačního fondu AutTalk a podělí se s nimi o své zkušenosti v oblasti pomoci rodinám s autistickými dětmi.

Ernie Els se svou ženou Liezl založili Els Center of Excellence (foto: GettyImages)

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení