SENZACE! Cafourek vyhrál v Haugschlagu turnaj Pro Golf Tour

Jan Cafourek

Pro Golf Tour poznala dalšího českého šampiona. Tři roky poté, co v rakouském Haugschlagu triumfoval Stanislav Matuš, se na stejném místě raduje Jan Cafourek. O svém vítězství rozhodl až v play-off, ve kterém udolal Francouze Jeana Bekiriana.

Po 54 jamkách se totiž oba srovnali na skóre -12 a muselo se jít do rozehrávky, ve které hned na první jamce prokázal pevnější nervy Cafourek a připsal si své první vítězství na Pro Golf Tour v kariéře.

"Ještě si dám před startem Challenge Tour rakouský Haugschlag na Pro Golf Tour, který mám rád a rád bych tak ten turnaj vyhrál," řekl nám v polovině března Cafourek. A jak řekl, tak udělal!

Cafourek po dvou kolech dělil s mínus devíti vedení, do finálového kola ale nevstoupil ideálně. Úvodní devítku totiž došel pouze v paru a ve vyrovnaném pořadí se před něho o ránu dvě dostalo několik protivníků.

Hráč Relmostu se však nakopl eaglem na pětiparové třináctce, kde v předešlých dvou kolech zapsal pokaždé par, a znovu se dotáhl na špici. Díky birdie patnáctce se pak posunul na druhé místo, ránu za Nizozemce Bernarda Geelkerkena, který se díky eaglu na 15 dostqal na skóre -13.

Závěr však Nizozemec nezvládl, zahrál dvě bogey a boj o titul opustil. To platilo i o dalším Francouzovi Julienu de Poyenovi, který zahrál na poslední jamce bogey a pohoršil si na mínus jedenáct.

Po posledních puttech finálového kola tak na mínus dvanácti zůstali pouze Cafourek s Bekirianem a k radosti všech českých golfových fanoušků se z vítězství radoval první jmenovaný.

Povedený turnaj prožil také Aleš Kořínek, který se skóre -9 obsadil dělenou 8. příčku a připsal si tak umístění v TOP 10. To uniklo o tři rány Michalu Pospíšilovi (T15). Finálové kolo se naopak nevydařilo Ondřeji Lieserovi, který si pohoršil o dvě rány celkově na -1 a dělenou 37. pozici. 

Konečné pořadí turnaje Pro Golf Tour naleznete zde.

Na rozdíl od Pro Golf Tour se na Challenge Tour českým profesionálům v tomto týdnu nedařilo. Na úvodním turnaji sezony v tureckém Samsun Golf Clubu neprošli cutem Filip Mrůzek (-1) ani Stanislav Matuš (par).

Oba byli po 1. kole za mínus jedna ve hře, na podle ostatních výsledků skórovacím hřišti by však museli zamířit výrazně pod par, což se jim nepodařilo. Matuš sice byl po úvodní devítce dvě rány pod parem, na druhé si však o tři pohoršil. Mrůzek se celé kolo pohyboval kolem paru. 

Průběžné pořadí turnaje Challenge Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení