Efekt Tiger Woods. Jako když lidé přistáli na měsíci, zní z PGA

Tiger Woods

Vítězství Tigera Woodse na letošním Masters přišlo jako na zavolanou. A nejen pro samotného Tigera, který díky němu může opět pomýšlet na překonání historického maxima Jacka Nicklause v počtu vyhraných majorů. Ruce si mnou také v PGA of America.

Woodsův triumf v Augustě je totiž nejlepší možnou pozvánkou na "jejich" turnaj velké čtyřky, který se koná už za dva týdny v Bethpage. PGA Championship se navíc poprvé uskuteční v novém květnovém termínu. 

"Samozřejmě, je zde efekt Tigera Woodse. Je to jako když přistanete na měsíci. Není to pouze golf, je to ta událost, o které říkáte, kde jste byli, když se stala," ví moc dobře Seth Waugh, CEO zámořské PGA.

Ten potvrdil, že reakce golfových fanoušků na sebe nenechala čekat: "Dopad se ukázal skoro okamžitě na prodeji lístků. Pro víkend jsme prakticky vyprodaní, ale požadavky neustále přicházejí z mnoha stran."

PGA Championship byl dlouhodobě tím "nejméně zajímavým" majorem. Masters, US Open a The Open se nemůže v očích fanoušků rovnat svým věhlasem ani historií. Navíc přicházel každý rok na řadu jako poslední.

To se letos mění a bude druhým v řadě. Navíc s faktem, že Woods v dubnu získal svůj 15. major titul a na Jacka Nicklause ztrácí už jen tři zářezy. Spekuluje se dokonce o tom, jestli letos vyhraje všechny čtyři majory.

Hrají se totiž v místech, která mu historicky sedí. Tak třeba v Bethpage vyhrál US Open v roce 2002. "Očekáváme skutečně úžasný šampionát na úžasném místě," nezastírá Waugh a opět odkazuje na Tigerův příběh.

A pochvaluje si také nový termín turnaje: "Myslíme si, že (přesun do května) byl chytrý. A teď se jeví jako brilantní. Jsme nadšení."

"Víme, že fanoušci jsou natěšení a doufáme, že to bude mít stejný efekt, jako když vyhrál poprvé. Snad to nebude pouze o nadšení chtít ho vidět, ale chtít golf hrát," dodal Waugh, který věří, že se bude opakovat golfový boom, který Woods nastartoval svým vítězstvím na Masters v roce 1997.

Už nyní je přitom jasné, v jakém flightu půjde Tiger Woods v úvodních dvou kolech. PGA Championship totiž bude držet tradici spojení posledních tří major šampionů, kteří do loňského roku představovali vítěze zbylých tří major turnajů daného roku. Letos se to ale změní.

Společně s Woodsem (Masters) tak půjdou ve flightu Brooks Koepka (PGA Championship) a Francesco Molinari (The Open). Pro letošek tak nedojde na vítěze US Open, i když... Tím byl loni Brooks Koepka.

Od příštího roku, kdy už bude mít nový golfový kalendář za sebou plnou sezonu, půjde znovu o vítěze zbylých tří turnajů velké čtyřky. Otázkou se nyní může zdát, kolik z nich ponese jméno Tiger Woods.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení