Casey má jasno: Problém s pomalou hrou nemá řešení

Paul Casey

Jestli věříte, že se v blízké budoucnosti trochu zlepší někdy doslova šnečí tempo hry na těch nejprestižnějších turnajích, tak raději další řádky tohoto článku ani nečtěte. Rozhodně vás totiž nenaplní optimismem, že by se mohlo něco zlepšit.

Tempo hry je jedním z hlavních problémů golfu v posledních letech. Přestože se o něm pořád mluví, naposledy se do slovní přestřelky na internetu dostali Edoardo Molinari a Graeme McDowell, hra se nezrychluje. Spíše naopak.

Důvod je dost možná prostý. Ono s tím totiž v současném nastavení světového golfu ani nic dělat nejde. Alespoň přesvědčený je o tom Paul Casey, který se rozhovořil před startem Wells Fargo Championship.

"Vidím obě strany a s oběma souhlasím," řekl na úvod Casey, když byl dotázán, jak to vidí s ohledem na vyjádření Molinariho a McDowella.

Molinari nejprve napsal na Twitter, že je potřeba něco konečně udělat s pomalou hrou, k čemuž přidal seznamy hráčů, kteří byli v poslední době "na stopkách" na turnajích European Tour.

V té době začínal turnaj European Tour v Maroku, kde se novináři zeptali na Molinariho počínání McDowella a ten se svého kolegy z okruhu nezastal, spíše se do něho lehce pustil.

"Viděl jsem jeho tweet dnes ráno, když přišel ze hřiště. 'Potřebujeme hrát rychleji, bla bla bla.' Beru to. Vím, o co Edoardovi jde, je to milý kluk, ale myslím, že je jenom frustrovaný. Co můžeme dělat? Nedá se hrát o moc rychleji. Změní 20 minut jeho život?" ptá se McDowell.

A Casey to vidí podobně: "Udeřil hřebíček na hlavičku, je to těžké. Je to kombinace více věcí a ten problém nemá řešení. Nikdo ho nemá a my se pořád točíme v kruzích. Je to z části nastavením a také spoustou hráčů."

Podle všeho si tak na golfové rundy v televizi o délce pět a půl hodiny a více musíme zvyknout. Když s tím podle mnohých nejde nic dělat...

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení