Po střelbě v Turecku si Mrůzek dokázal, že na Challenge Tour patří

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek za sebou má letos dva turnaje Challenge Tour a v obou skončil na skóre -1. Zatímco v prvním v Turecku to nestačilo ani na cut, v tom druhém dokonce chvíli dělil první místo. Horší víkend ho ale ve Španělsku stál lepší umístění, přesto se cítí před Prague Golf Challenge, která přijde na řadu v tomto týdnu, v pohodě.

Před ostrým startem sezony na Challenge Tou prožil dlouhou herní pauzu. Letos vynechal pro mnohé přípravné turnaje na Pro Golf Tour a vyrazil pouze na tři akce Mediterranean Tour, kde skončil čtvrtý, pátý a třináctý.

To ale bylo na přelomu ledna a února, a tak měl více jak dvou a půl měsíční pauzu před prvním startem na Challenge Tour v Turecku. 

"Byla to vážně dlouhá pauza. Naštěstí jsem hrál tři turnaje v Egyptě, ale pak nám v březnu tři zrušili, takže jsem vyrazil zpátky do indooru a do fitka. Už jsem se ale vážně těšil, až to začne, protože se cítím dobře, a i má hra v Egyptě byla dobrá,“ popisuje své rozpoložení před turnaji v Turecku a ve Španělsku v předešlých dvou týdnech.

Nejprve nastoupil koncem dubna k Turkish Airlines Challenge, která se hrála poprvé na hřišti Samsun Golf Clubu. Kratší osmnáctce vystavěné v místech, kde ještě před pár lety bylo Černé moře.

Během turnaje příliš nechyboval, ale ani neskóroval. A to byla chyba!

"V Turecku, to byla střelba. Cut na mínus pěti, na TOP 10 jste potřebovali mínus devatenáct a vítěz skončil 23 ran pod par," vzpomíná na trochu bláznivý turnaj, kde vítěze navíc určilo až play-off.

Sám tak trochu tuší, že v Turecku na to prostě neměl: "Po skoro třech měsících pauzy se vrátit zpět do hry bylo super, ale na těch mínus pět to ve hře nebylo. Bylo to hřiště, kde se muselo skórovat a jít po tom. Hrát klidné rány na par a procházet si kolo jednu dvě pod bylo k ničemu."

"Člověk musel jít po tom, tlačit tam berdíky, a když si to dokázal dát do hlavy, tak šlo zahrát mínus pět, mínus šest. Kluci to tam v pohodě hráli. Bylo to těžké a jsem docela rád, že to je za mnou,“ přiznává zpětně.

Pro samotný turnaj už se vítr na pobřeží Černého moře trochu uklidnil, ale v pondělní tréninkové rundě to byla pořádná divočina. V jednu chvíli hrál Mrůzek 130 metrů 6-železem, o chvíli později 140 metrů 50-wedgí.

Ve Španělsku už to taková divočina nebyla. Jak co se týče větru, tak skóre, což Mrůzkovi, hlavně v úvodu akce, sedělo. Během druhého kola se dokonce na chvíli podíval na první místo průběžného pořadí.

"První dvě kola byla super. V prvním jsem zahrál tři berdíky a patnáct parů, to jsem zvládl bez chyby, a ještě si myslím, že jsem mohl dvě rány ubrat, ale i tak to byl krásný start," pochvaluje si ještě o pár dní později. 

A ani ve druhém kole, před kterým se na hřišti spustila průtrž mračen, to nebylo v jeho podání vůbec špatné: "Věděl jsem, že to nebude o tom, zahrát čtyři nebo pět pod. Tušil jsem, že pokud zahraji své průměrné letošní skóre, které je kolem mínus dvou, tak budu spokojený. A byly to dvě pod, i když jsem začal bogey bogey.“

Do víkendu tak vstupoval se skóre -5 z dělené páté pozice, neudržel ale nakonec ani TOP 20. V sobotu ztratil ránu jednu, v neděli dokonce tři a bylo z toho, stejně jako v Turecku, konečně skóre -1.

Jen s tím rozdílem, že tentokrát alespoň po čtyřech kolech.

"V sobotu to bylo nemastné neslané. Výsledek 73 byla chyba. Nebylo to kolo, ve kterém bych hrál špatné rány, ale měl jsem dvě bogey, birdie a patnáct parů. Nedával jsem putty, hůře jsem puttoval. Mohlo to být klidně dvě pod, i když hra nebyla nikterak zázračná," mrzí Mrůzka.

Během neděle se pak naopak na greenech a kolem nich zachraňoval, když mu to létalo všude možně především z týčka: "Byl jsem horší v poli, ale měl jsem super krátkou hru, když jsem zahrál sedm up and downů z osmi. Nebyl jsem si jistý při ranách z týčka, i když na drivingu létá jedna rovná za druhou. Ale na hřišti jsem se do toho nedokázal dostat. Což tam, kde je les a šťavnaté mokré roughy, je konečná."

Nakonec z toho bylo dělené 38. místo a první body do žebříčku Challenge Tour, ve kterém mu po dvou odehraných turnajích patří 67. místo.

"Vést v polovině turnaje bylo super a je skvělé, že se mi hned na začátku sezony podařilo být po dvou kolech takto vysoko. Je skvělé si dokázat, že člověk i na Challenge Tour může vést a dokazuji si, že sem patřím," věří 27letý český golfový profesionál.

Na začátku sezony se cítí lépe než před rokem, kdy si jen díky pozvánkám Relmostu, a samozřejmě následné své hře, uhrál kartu kategorie 15. 

"Je vidět, že tam ta hra je a cítím, že jsem na tom lépe než loni. Švih je konzistentní, mám hru více pod kontrolou a je tam větší variabilita ran, jenom se zase musím trochu vyhrát," věří Mrůzek.

A s čím jde do domácího turnaje na Zbraslavi? "Cítím se v pohodě, těším se. Všichni víme, že to hřiště nemám úplně v lásce, ale jakmile to odblokuju... Vždyť jsem tam v uragánu a dešti zahrál 66 ran, takže ho umím zahrát. Myslím si, že na Zbraslav jedu připravený. V úterý trochu potrénuji a pak do toho dám všechno."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení