OBRAZEM: Woods obdržel od Trumpa medaili svobody

celá fotogalerie (25) » Tiger Woods a Donald Trump

Dlouho očekávaná událost se v pondělí stala skutečností. Ani ne měsíc po senzačním vítězství na Masters obdržel Tiger Woods v Bílém domě od Donalda Trumpa Prezidentskou medaili svobody.

Slavnost v Rose Garden si nenechala ujít Tigerova maminka Kultida, jeho děti Charlie a Sam, přítelkyně Erica Herman nebo kedík Joe LaCava.

"Dnes večer jsme v přítomnosti opravdové legendy, výjimečného sportovce, který změnil golf a dosáhl nové úrovně dominance. Je také navíc velkou osobností, je to skvělý chlap," řekl mimo jiné Trump.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (25)

Ten si jako Woodsův blízký přítel nenechal ujít možnost říkat vznešená slova národnostního významu: "Tiger Woods je globálním symbolem americké výtečnosti, oddanosti a průbojnosti."

Pravdou je, že Woods si musel projít doslova peklem, aby se znovu dostal nejen na sportovní vrchol. Sexuální skandály a následný rozpad manželství, stejně tak vleklé zdravotní problémy. To všechno mohlo jeho kariéru dokonalého sportovce ukončit.

Jenže on se nevzdal, bojoval se svými démony a poté, co v loňském roce prožil návratový rok zakončený triumfem na TOUR Championship letos získal v Augustě svůj patnáctý major titul.

"Tiger si prošel neskutečnou bolestí a vybojoval si svou cestu zpět na golfový vrchol. To, co se stalo (v Augustě), byl v golfu, nebo jiném sportu, jeden z největších comebacků, jaký jsem kdy viděl," dodal Trump.

Woods se stal čtvrtým golfistou v historii, který medaili svobody obdržel. Před ním se dostalo tohoto uznání Arnoldu Palmerovi (2004), Jacku Nicklausovi (2005) a Charliemu Siffordovi (2014).

Z jiných sportů se dostalo mimo jiné na Muhammada Aliho, Michaela Jordana, Jesse Owense, Arthura Ashe nebo Billie Jean Kingovou.

"Je to neuvěřitelná zkušenosti. Bojoval jsem. Snažil jsem se udržet. Pokoušel jsem se dostat zpátky a hrát znovu skvělý golf. Měl jsem dost štěstí na to, že jsem dostal šanci to znovu dělat," řekl mimo jiné během 15minutové ceremonie Woods.

Ten si dává v tomto týdnu volno, aby v tom příštím zabojoval v Bethpage na PGA Championship o svůj už šestnáctý major titul v kariéře.

Nejlepší fotky ze slavnostního ceremoniálu zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení