Mladičký šampion z Kuňky opět v Česku. Vrací se mu vzpomínky

Minkyu Kim

Loni se stal na Kunětické Hoře nejmladším vítězem turnaje European Tour nebo Challenge Tour, když ve věku 17 let a 64 dnů ovládl D+D REAL Czech Challenge. Nyní je Mikyu Kim zpět v Česku a na Prague Golf Challenge se pokusí na svůj největší úspěch kariéry navázat.

"Cítím se tu lépe než před rokem, protože mám z této země skvělé vzpomínky. Před turnajem jsem pozitivní, cítím se tu pohodlně, přestože je to jiný podnik na jiném hřišti," uvedl mladý Korejec v rozhovoru pro web Challenge Tour předtím, než v prvním kole zahrál 74 ran (T106).

"Myslím, že moje hra je na tom velmi dobře a stále se zlepšuju. Opravdu se těším na to, co se bude letos na Challenge Tour dít. Cítím, že musím hrát více vyrovnaně. Když to dokážu, můžu být v TOP 15," řekl Kim s odkazem na počet hráčů, kteří po sezóně získají kartu na European Tour.

Hrát na Challenge Tour však pro korejského mladíčka znamená dlouhé odloučení od domova, což v jeho věku nemusí být jednoduché.

"Užívám si cestování po Evropě, ale občas už jsem z toho dost unavený, protože hodně cestuji sám. Ale věděl jsem do čeho jdu, takže mě nic nepřekvapuje a všechno je takové, jak jsem čekal," popsal svou zkušenost.

"Domů se moc často nedostanu, ale zrovna po tomto turnaji odlétám a mám tři týdny volno," uvedl Korejec, kterého však doma nečekají žádné prázdniny. "Když tam jsem, hodně trénuji. A nemusí to být nutně jenom v Koreji. V zimě jsem trénoval dva měsíce v Malajsii."

Kim dokonce překvapil, když říká, že v Koreji všeobecně nejsou ideální podmínky pro trénink, ačkoliv země chrlí zejména mezi ženami jednu špičkovou hráčku za druhou, a i mezi muži se objevuje stále více talentů světového formátu.

"Je mnohem snazší trénovat v Evropě. V Koreji je to pro hráče trochu nepohodlné, protože je tam těžké trénovat v dobrých podmínkách na kvalitních plochách. Je tam třeba složité trénovat krátkou hru. Naštěstí mám kousek od domu dobré hřiště, díky bohu," uvedl Kim, který touží co nejrychleji se probít na European Tour.

"Můj cíl je letos skončit v celkovém pořadí do patnáctky. To by bylo opravdu, opravdu skvělé," dodal ambiciózní mladík s jinak velice nenápadným vystupováním.

Aby se mu to povedlo, bude však muset přidat. Po dvou odehraných turnajích je na 90. místě za 55. místo z Turecka. Před týdnem neprošel ve Španělsku cutem. A ani první kolo na Zbraslavi se mu úplně nevydařilo

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení