Hrál jsem jak prase, ulevil si Mrůzek. Byl rád, že nedal eso

Filip Mrůzek

Velké vystřízlivění prožil v pátek na Prague Golf Challenge Filip Mrůzek. Po prvním kole za 70 ran přidal ve druhém osm úderů. S celkovým skóre +4 bylo jasné, že si víkendová kola nezahraje. Stejně na tom byl po dohrání i Daniel Suchan, který měl k cutu docela blízko ještě na druhé páteční devítce.

Mrůzkův pád leaderboardem začal ve druhém kole již hned zkraje dne. Po pěti jamkách byl na skóre +4 na kolo za dvě bogey a jednoho dabláče. S celkovým skóre +2 a s mnoha jamkami do konce však byl ještě velký prostor na obrat. Ten ale nenastal.

Hráč pořádajícího Relmostu si dal sice naději prvním birdie na sedmičce, ale vzápětí přišlo další bogey. Od desáté do šestnácté jamky přišla další tři a bylo po nadějích. Závěrečný berdík na osmnáctce poté, co šel již uvolněný Mrůzek po tyči a nic neřešil, nic neřešil.

"Hrál jsem jak prase, když to mám říct slušně. I když jsem nehrál dobře ani v poli, bylo to tam na plus dva, max plus tři. Nebyl jsem ale schopný zahrát naprosto nic na greenech," povídal po konci v turnaji.

"To není omluva, kluci tady na tom puttují dobře, takže se na tom dá puttovat, ale pro mě to byl pomalý mech a já jsem na tom byl v háji. Totálně. Vzalo mi to čtyři rány. Bohužel," dodal.

Nejlepší ránu si Mrůzek nechal na závěr, kdy z odpaliště málem trefil eso. Naštěstí nepadlo, protože by po něm byl naštvaný ještě víc. Škoda Kodiak od partnera turnaje bude za hole-in-one na 18 až o víkendových kolech.

"To je golf. Když to neřešíš a práskněš to někam na pin na skoro nejtěžším tříparu na hřišti, najednou to vyjde. Dal jsem to metr před tyč, takže to mohl být i hole-in-one. Naštěstí nebyl, protože auto by za to bylo až o víkendu, takže by mě to akorát naštvalo."

Daniel Suchan během 2. kola Prague Golf Challenge (foto: Ota Mrákota)

Suchan zahrál první den v paru, a tak i on mohl reálně uvažovat o postupu do víkendových kol, když se cut nejdříve pohyboval na mínus jedné, později na paru. Na něm Suchan začínal a po birdie na jedničce byl dokonce ránu pod. Pak ale přišel dabláč na trojce a bogey na osmičce a tím pádem i nutnost skórovat na druhé devítce na obou pětiparech.

"To se mi bohužel nepodařilo. Pokaždé jsem hrál druhou ranou do greenu, ale chyběla lepší krátká hra, kterou bych ta dvě birdie vytvořil. Pak už jsem trochu tlačil na birdie, ale udělal jsem další tři chyby, když jsem potřeboval skórovat," popsal svůj závěr turnaje.

"Je to za cutem, ale myslím si, že hra byla celkem vyrovnaná. Musím pracovat na krátké hře, což už se děje. Myslím si, že oproti předchozím sezónám je to celkem posun," pravil Suchan, jehož progres ve hře mu prý pochválil kedík Kláry Spilkové Martin Konečný, kterého si občas vypůjčuje, jako v případě Prague Golf Challenge.

"Viděl mě po půl roce. Všiml si, že už tam nejsou minely většího charakteru. Za to vděčím Jirkovi Němečkovi, se kterým jsem začal trénovat a ta dlouhodobá spolupráce se začíná projevovat tak, že je moje hra více stabilní bez větších ústřelů," těší Suchana.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení