Zbraslavská 18. Hráče trápila, málem ale dala auto za milion

Zbraslav 18

Neobvyklý závěr hřiště tříparem je jedním z charakteristických rysů osmnáctky na Zbraslavi. Finiš hřiště Prague City Golf v minulém týdnu prověřil už potřetí hráče na Challenge Tour a nabídl spoustu příběhů. Ať už pozitivních, nebo negativních.

Dost možná nejvíce emocí se na odpališti osmnácté jamky mísilo hned ve čtvrtek ve Francouzi Mathieu Decottignies-Lafonovi, který coby člen druhého flightu dne zahrál na závěrečné jamce jediné eso turnaje.

Euforie při pohledu na nablýskaný vůz Škoda Kodiaq v ceně milion korun ale vydržela pouze do té chvíle, než si Francouz uvědomil, že cena za hole-in-one je vypsána pouze na dvě víkendová kola.

Stanislav Matuš na odpališti 18. jamky (foto: Ota Mrákota)

Možná se to dozvěděl až po dohrání úvodní rundy za 71 ran (-1), následně nemohl spát a v pátek si rozhozený pohoršil o pět ran a neprošel cutem. 

Ještě jednou přitom v minulém týdnu na osmnáctce málem zakokrhal francouzský kohout. To, když svou poslední ránu z odpaliště poslal na green pozdější jasný šampion turnaje Antoine Rozner.

Ten jamku lehce přehrál, ale díky sklonu greenu si to míček namířil směrem k jamce. Bohužel pro Roznera si to pár desítek centimetrů před jamkou rozmyslel a zastavil se. Francouz se tak musel spokojit pouze s birdie a šekem na 32 000 eur (cca 822 000 korun) pro vítěze.

Rozner dal málem hole-in-one

"Byla to skvělá rána, ale neskončila tam. Ale nemohu chtít vše," usmíval se Rozner, který přitom o den dříve prožil na stejném místě zklamání. Po trojputtu se jeho náskok v čele leaderboardu smrsknul na jedinou ránu. "To je golf," říkal tehdy v klubovně a bylo vidět, jak je frustrován.

Po skončení turnaje si na ten trojputt ani nevzpomněl. Rozhodně ale nebyl jediným hráčem, který si na zbraslavské osmnáctce prožil golfové trauma.

Své by mohl vyprávět Jan Cafourek, který potřeboval po prvním kole za +3 v tom druhém skórovat. Startoval na desítce a chvíli se mu to dařilo, když byl po třináctce dvě pod. Pak ale zahrál dabláče na 16 a vrátil se do paru.

A to v tu chvíli ještě netušil, co ho čeká o dvě jamky později. Stejně jako o den dříve zahrál dabláče a celkově ztratil na 18 čtyři rány!

Cafourkovo double bogey na 18. jamce

Trápili se zde však i další Češi, kteří by přitom možná mohli být na nevyzpytatelnou jamku připraveni lépe než jejich soupeři. Možná je ale naopak dlouhodobě děsí a mají s ní nevyřízené účty.

Pokud je neměl, tak si jeden nový účet otevřel 16letý amatér Filip Ráža, který šel skvělé druhé kolo a jamku před koncem byl jednu ránu pod parem. Triple bogey však znamenalo kolo za 74 ran (+2).

Petr Gál pak nevstoupil špatně z desítky do prvního kola, když byl po osmi jamkách jednu pod. Jenže zase ta osmnáctka!

Double bogey ho dostalo do nepohody, ze které se už nedostal a ani on neprošel na Prague Golf Challenge cutem.

Chcete fakta? Jediné české birdie zde zahrál na závěr jinak otřesného druhého kola Filip Mrůzek. Celkem 11 českých hráčů zde zahrálo souhrnné skóre +20, do kterého přispěl Stanislav Matuš, jediný Čech v cutu a tedy se čtyřmi pokusy, třemi bogey.

Výhoda domácího prostředí? Zapomeňte!

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení