Byly to bláznivé dva týdny, zářil štěstím šampion ze Zbraslavi

Antoine Rozner

Ještě před dvěma týdny vám pravděpodobně jméno Antoine Rozner nic neříkalo. Nyní se ale jedná o další vycházející hvězd francouzského golfu, která podle všeho už v příštím roce zamíří na European Tour. Pokud se jí to nepodaří už v sezoně aktuální.

Rozner byl jedním z řady francouzských hráčů, kteří sní o tom, že půjdou ve stopách Victora Dubuissona, Jean Van de Veldeho, Alexandera Levyho, Thomase Leveta, Grégoryho Bourdyho nebo jeho jmenovce Havreta.

Stačily dva týdny a má značnou část cesty za sebou.

Dnes už 26letý Rozner se poprvé ukázal na Challenge Tour v letech 2014 a 2016, kdy se zúčastnil domácího turnaje Le Vaudreuil Golf Challenge, kde ale ani jednou neprošel cutem. V dalším roce se podíval už na čtyři akce a ve dvou případech si dokonce zahrál čtyři kola.

První kariérní zlom ale měl přijít až loni. 

Čekala ho totiž první plná sezona na Challenge Tour, kam se dostal díky svému třetímu místo na Alps Tour z předešlého roku. Především díky druhému místu z 56º Open de Portugal a dělené čtvrté příčce z dobře známé Le Vaudreuil Golf Challenge si kartu v pohodě udržel.

A letos je to už úplně jiný příběh. Z úvodních tří turnajů sezony dva vyhrál, když se radoval v posledních dvou týdnech ve Španělsku a naposledy na Zbraslavi na Prague Golf Challenge. Má prostě formu jako hrom.

Antoine Rozner s trofejí pro vítěze (foto: Ota Mrákota)

"Nemám slov, je to neuvěřitelné. Byly to pro mě bláznivé dva týdny a já během nich hrál svůj zatím nejlepší golf. Ne to báječné i bláznivé, vyhrát dvakrát v řadě. Je to úžasný pocit," jako by tomu sám nechtěl uvěřit.

Zároveň si je ale plně vědom toho, co se mu podařilo. A se svým případným postupem na European Tour nechce čekat až do další sezony. O úroveň výš chce už teď, potřebuje k tomu ještě jedno vítězství.

"Cílem je teď rozhodně získat třetí vítězství. Uvidím, co se bude dít v dalších týdnech, a snad vyhraji potřetí co nejdříve," přeje si Rozner, kterého čeká další start jako ostatní hráče už v příštím týdnu na Kaskádě.

Vyhrát na Challenge Tour dva turnaje po sobě, to se naposledy podařilo Kristofferu Brobergovi v roce 2012. Vyhrát třikrát během jediné sezony ale zvládl Kim Koivu loni. Bude ho Rozner následovat?

Antoine Rozner vyhrál na Zbraslavi 32 000 eur (foto: Ota Mrákota)

Pokud bude hrát i v dalších týdnech a měsících tak, jako v minulém týdnu na hřišti Prague City Golf, měla by to být skutečně jen otázka času. Se skóre -17 totiž vyhrál o propastných sedm ran.

"Dnes bych svůj výkon ohodnotil desítkou z deseti. Opravdu jsem neudělal příliš chyb. Myslím, že to byl jeden trojputt a jedna špatná rána. Jinak jsem hrál opravdu dobře," řekl po dohrání pro web Challenge Tour.

Na hráče přitom v neděli na Zbraslavi čekalo mrazivé a větrné počasí: "V těch podmínkách to bylo nejlepší kolo týdne. Hlavně začátek byl opravdu těžký. Na několika úvodních jamkách jsem se trochu trápil, na trojce jsem ale zachránil dobrý par a birdie na čtyřce mi hodně pomohlo."

"Bylo to ale těžké a vy jste museli neustále držet míček v dobré pozici. Bylo velmi komplikované udržet na greenech rychlost. Já se ale se vším dobře popasoval a předvedl opět dobrý výkon," dodal Rozner.

Antoine Rozner s dobrovolníky a týmem pořádajícího Relmostu (foto: Ota Mrákota)

Ten se stejně jako další hráči a řada Čechů představí už v příštím týdnu na osmém ročníku D+D REAL Czech Challenge, která se vůbec poprvé koná na brněnské Kaskádě, Hraje se od 23. do 26. května.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení