Optimista Spieth cítí progres. Dočká se na PGA Championship?

Jordan Spieth

Jordan Spieth v letošní sezóně střídá světlé okamžiky s tmavšími. Konzistence, která ho zdobila v době, kdy vládl světovému golfu, je pryč. Může ji získat zpět na PGA Championship. Motivaci hledat nemusí, titulem by se nesmazatelně zapsal do historie.

Stal by se teprve šestým hráčem s trofejí ze všech čtyř majorů. Mistrovský kousek, o který se znovu marně pokoušel na Masters Rory McIlroy. A úspěšný není už léta ani Phil Mickelson při svých pokusech na U.S. Open.

Poslední díl skládačky kariérního Grand Slamu Jordana Spietha se jmenuje PGA Championship. Najít chybějící část se pokusí 25letý Američan v New Yorku na Long Islandu.

Dlouhé hřiště Bethpage Black, kde se 101. ročník turnaje koná, zasáhly v posledních týdnech silné deště a teplota klesla pod 10 °C. Špatná zpráva pro hráče s kratšími odpaly. Do téhle kategorie patří i Spieth.

Vždyť ve statistice délky odpalů figuruje až na 84. místě na Tour s průměrem 295 yardů. Uklidnit ho ale může fakt, že i s průměrně dlouhými drivy se dá útočit na turnajová vítězství. Zářným příkladem je Matt Kuchar, který je v délce drivů ještě o 4 yardy kratší než Spieth, přesto v letošní sezóně vyhrál už dva turnaje.

"Myslím, že můžu hrát tak, jako minulý týden. Jen se vyvarovat chybám," věří si před startem druhého majoru roku Spieth.

Právě laciné chyby srážejí bývalou světovou jedničku v probíhajícím ročníku PGA Tour. Ať jde o chyby na greenech či v poli. Zatímco v úvodu sezóny nemohl přijít na kloub puttovacímu úderu, v posledních týdnech se mu nedaří s driverem ani s železy.

Američana ani tak neopouští optimismus, ve své hře eviduje zlepšení. "Líbilo se mi, jak jsem v minulém týdnu puttoval, každým týdnem puttuji lépe a lépe, což je fajn. Jste pak uvolněnější při dlouhé hře," vysvětluje aktuálně až 39. hráč světového pořadí.

Jordan Spieth obsadil na AT&T Byron Nelson v rodném Dallasu 29. místo. Už ve čtrnáctém turnaji letošní sezóny se mu tak stalo, že neskončil v elitní dvacítce pořadí. V žebříčku FedEx Cupu mu patří až 150. místo.

"Nějaký čas to trvá, ale zlepšuji se. Netlačím, jsem trpělivý, nemusím za každou cenu," ví Spieth, který je zatím jen stínem hráče z roku 2015. Vrátí se na výsluní v Bethpage Black?

Nejen jeho příběh z Bethpage můžete sledovat v přímých přenosech na stanici Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek začínají přímé přenosy v 19:00, o víkendu o hodinu později. Každý den budou vrcholit kolem jedné ráno.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení