WGM Czech Open přivítá ženu! Ne mezi hráči, ale rozhodčími

Beroun

Zatímco ve startovním poli pro ženy na WGM Czech Open stále místo není, přesto bude mít jedna z nich během letošního v pořadí již šestého ročníku důležitou funkci. V týmu rozhodčích se totiž objeví Martina Kodejšová, na Czech PGA Tour se tak stane vůbec poprvé.

Turnaj WGM Czech Open vstupuje už do své druhé pětiletky. S dotací 600 tisíc korun prioritně cílí především na české golfisty, profesionály i amatéry, a letos se odehraje ve dnech 1. až 4. srpna, stejně jako v předchozích pěti letech opět na hřišti Beroun Golf Clubu.

"Těší nás, že se nám stále daří držet vzestupnou tendenci úrovně turnaje – hráčskou i organizační. Loňský pátý ročník byl v mnoha ohledech zase o kus kvalitnější než ročníky uplynulé," věří Pavel Suchánek, promotér turnaje a majitel pořádající společnosti WGM.

Oproti předchozímu ročníku prošel drobnou změnou termín – hraje se už na začátku srpna, konkrétně 1.–4. 8. s tím, že den před zahájením turnaje, tedy ve středu 31. 7., je na programu tradiční Pro-Am.

"Jsme rádi, že je náš turnaj opět součástí kalendáře České golfové federace. Termín jsme posunuli na začátek srpna i proto, aby si v Berouně zahráli i amatéři, kteří posléze zamíří za studiem do Ameriky," vysvětlil Pavel Suchánek.

Osvědčené speciality turnaje se měnit nebudou ani letos, a tak bude vítěz brát šek na 200 tisíc korun a na tříparové jamce č. 6 se bude opět hrát o nákladní vůz Tatra. Jen pro zajímavost – šestka je dosud jedinou tříparovou jamkou na berounském hřišti, na níž během předchozích pěti ročníků turnaje ještě hole-in-one nepadla.

Mezi novinky patří i to, že se poprvé mezi týmem rozhodčích představí poprvé i žena, Martina Kodejšová. "Bude to zajímavé oživení," vedl hlavní rozhodčí turnaje Víťa Štrouf. "Dva roky zpátky si udělala 2. třídu, není nezkušená rozhodčí a bude na více turnajích. A my ji oslovili," dodal s tím, že se jedná o první start ženy mezi rozhodčími na české PGA Tour.

Martina Kodejšová (foto: facebook)

Loni zvítězil Filip Mrůzek, který o svém vítězství s rekordním skóre -22 ran rozhodl až na poslední osmnácté jamce v duelu s Portugalcem Tiagem Cruzem. Mrůzek ve třetím kole vytvořil navíc i nový rekord hřiště, který má dnes hodnotu 62 ran, a také se stal prvním hráčem, který dokázal WGM Czech Open vyhrát dvakrát.

"I letos počítáme s účastí nejlepších českých profesionálů i amatérů. Loni jsme měli na týčku 140 hráčů, věříme, že letos budeme mít plné startovní pole. Na berounském turnaji by se měl poprvé v roli profesionála představit Šimon Zach, v současnosti nejlepší český amatér. Slibujeme si od jeho startu další posun v hráčské kvalitě turnaje," poznamenal Pavel Suchánek.

Oproti předchozímu ročníku prošlo lehkou změnou i hřiště v Berouně, tedy přesněji řečeno green čtyřparové jamky č. 12.

"Kompletně jsme vyměnili podloží, takže jsme vlastně založili nový green. Trochu jsme ho i zvětšili a naopak snížili jeho převýšení. Aktuálně už se zelená, naším cílem je, aby byl green připravený pro turnaj WGM Czech Open," objasnil vše kolem greenu na dvanáctce berounský greenkeeper Martin Šindler a přidal i investici do renovace greenu. "Zhruba 300 tisíc korun jen za materiál," dodal s tím, že nový green nyní čeká na své první sekání.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení