Trůn se otřásá. Po PGA Championship může být jedničkou i Tiger

Tiger Woods

Na letošním PGA Championship se nehraje jen o Wanamakerovu trofej, pohádkové peníze a nekonečnou slávu, v banku je i post světové jedničky. Na trůn pro krále golfu může po majoru usednout hned pětice hráčů. Už je mezi nimi i Tiger Woods.

Top 10 ve světovém žebříčku vypadá takto:

1. Dustin Johnson, 2. Justin Rose, 3. Brooks Koepka, 4. Rory McIlroy, 5. Justin Thomas, 6. Tiger Woods, 7. Francesco Molinari, 8. Bryson DeChambeau, 9. Xander Schauffele, 10. Rickie Fowler.

Na základě propočtů se z první pětky nemohl na úplný vrchol dostat jen Justin Thomas. Šampión z roku 2017 ale do turnaje nakonec vůbec nezasáhne, do hry ho nepustí bolavé zápěstí, které si pochroumal už při březnovém Honda Classic.

Dosavadního lídra pořadí Johnsona může sesadit Justin Rose, Brooks Koepka i Rory McIlroy v případě vítězství. Naději vrátit se po 6 letech na pozici hráče číslo jedna bude mít už v tomto týdnu šestý Tiger Woods.

Čerstvý šampión Masters se od svého vítězství v Augustě neobjevil na žádném turnaji. Fenomenální pátý triumf na prvním majoru sezóny mu vzal hodně fyzických i psychických sil, a tak se rozhodl odpočívat a vrátit se v plné síle na další major.

Na Long Islandu bude usilovat o šestnáctý titul na turnajích z velké čtyřky. A pokud v neděli turnaj ovládne, DJ skončí hůře než jedenáctý a Rose s Koepkou neskončí na druhém místě, stane se opět světovou jedničkou, kterou byl během své kariéry nepřetržitě 281 a dohromady 683 týdnů.

Na druhou příčku v případě vítězství může vyšplhat Francesco Molinari, DeChambeau s Schauffelem hrají o čtvrté místo, zatímco pětkou může být Rickie Fowler či Jon Rahm. Do elitní desítky se může vrátit Matt Kuchar nebo Jason Day ale i třeba Phil Mickelson.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení