OBRAZEM: Koepka ovládl 101. PGA Championship

celá fotogalerie (30) » Brooks Koepka

Brooks Koepka v neděli dokončil to, co v Bethpage na hřišti Black ve čtvrtek začal. Byl to ale trochu obtížnější finiš, než ve který před finálovým kolem 101. PGA Championship doufal.

Náskok sedmi ran před finálovým kolem, a ještě šesti osm jamek do konce se v samém závěru smrsknul na jedinou ránu. Koepku pořádně proháněl Dustin Johnson, ale i ten nakonec odpadl.

Koepka naopak na poslední jamce i přes pokažený drive zachránil par, a nakonec vyhrál o dvě rány. A jako první v historii obhájil titul jak na US Open, tak PGA Championship.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (30)

Devětadvacetiletý Američan navíc jako teprve čtvrtý hráč v historii golfu zvládl vyhrát čtyři majory během osmi po sobě jdoucích turnajů velké čtyřky.

Navázal tím na Bena Hogana, Jacka Nicklause a Tigera Woodse, nikomu jinému se nic podobného nepodařilo. I to dokazuje, kam až stále ještě držitel rekordu hřiště na Kunětické Hoře vyrostl.

Stal se jedním z nejlepších golfistů své doby, v pondělí navíc usedl na golfový trůn, ze kterého sesadil Johnsona. Byl to pro Koepku sice stresující, ale krásný den. Připomeňte si ho v naší fotogalerii.

Nejlepší fotky Brookse Koepky z finálového kola zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení