V 15 letech na Challenge Tour: Vůbec nevím, co mám čekat

Filip Jakubčík

Bude nejméně zkušeným českým hráčem na letošní D+D REAL Czech Challenge, nervozitu ale necítí. Stále ještě 15letý amatér Filip Jakubčík se na svou premiéru na Challenge Tour těší, i když přiznává, že vůbec netuší, co ho čeká. Jedno je ale jisté, bude to zkouška.

Počítal, že si letos s profesionály na brněnské Kaskádě zahraje. Ale až v polovině června v rámci turnaje Pro Golf Tour, který zde bude pořádat Česká golfová federace. Ta ale talentovanému golfistovi udělila také jednu ze svých tří karet na turnaj Challenge Tour.

"Nemohl jsem tomu uvěřit, vůbec jsem to nečekal," přiznal nám na Kaskádě dlouhovlasý klučina, pro kterého je osmnáctka nedaleko Brna letos zatím zdá se osudná. Odehrál zde totiž také svůj letošní zatím jediný individuální turnaj  první akci Czech Golf Amateur Tour.

Obsadil skvělé dělené čtvrté místo, když ho srazilo nepovedené první kolo za 78 ran. V těch dalších dvou se ale vždy dostal pod par (pokaždé 71 ran) a na vítězného Filipa Rážu jich ztratil pouze pět.

"Zatím mi letos úplně nesedí první kola. Na to zde však nebude prostor, tady budu muset hrát od první jamky. Ale je mi jasné, že i když budu hrát zde dobře od první jamky, tak to bude pořád strašně těžké," usmívá se Filip, který se na velkou golfovou výzvu těší.

Na co nejvíce? "Na to, že si zahraji s hráči, kteří jsou nejlepší v Evropě. Nejvyšším cílem je samozřejmě dát cut, ale abych se přiznal, tak si ještě ani nedokážu představit, jak to může všechno probíhat. Vůbec nevím, co mám čekat. Nemám představu o tom, jak můžu výsledkově dopadnout."

Ve finále to ale bude "jen" golf, co na Jakubčíka od čtvrtka na Kaskádě čeká. Začal s ním ve dvou letech. "To ale bylo jenom takové pinkání. Od čtyř nebo pěti jsem ale začal opravdu hrát, i turnaje," vzpomíná.

Tu dobu si však pamatuje pouze z fotek. Jasnější obrysy mají až poslední tři roky, které odstartovalo vítězství na domácím mistrovství do 12 let, kdy byl posledním rokem mezi mladšími žáky.

Filip Jakubčík (foto: Zdeněk Sluka)

"Do té doby, byl jsem ještě malý, jsem golf nebral až tak vážně, ale od té doby… Tam nastal zatím asi největší zlom," myslí si student osmiletého gymnázia v Holešově u Zlína, kde také bydlí.

Nejvíce času však kromě školy tráví na Slavkově u Brna, kde trénuje s Ondřejem Truplem. "Nejvíce mě baví driver a dlouhá železa," přiznává s tím, že jeho oblíbenou holí v bagu je i 2-železo.

"Od loňska, kdy jsem se dostal do národního týmu, mi přijde, že se můj golfový trénink ještě zintenzivnil. Snažím se trénovat každý den, jak škola dovolí," potvrzuje svou momentální odhodlanost v golfu uspět.

Školu, ve které ho baví především matematika, ale rozhodně kvůli golfu nefláká: "Ve škole se snažím. Může se totiž cokoliv stát a golf padne. Může přijít třeba zranění, a golf najednou už nebude. Proto je podle mě škola důležitá, a i mamka mě k tomu vede."

Kdyby to v golfu nevyšlo, lákalo by ho to do sportovního managementu. "Také se mi líbí, když je někdo právník. To mi ale zároveň přijde hodně těžké. Tím, že chodím na gymnázium, ale budu mít kdyžtak více cest otevřených," myslí si Filip, kterého čekají ještě čtyři roky na gymplu.

Zatím ale nic nenasvědčuje tomu, že by měl sejít z golfové cesty. Vždyť třeba loni zazářil výsledkem 63 ran (-9) v Ropici.

Čím o sobě dá vědět v tomto týdnu na Kaskádě?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení