Mrzí mě to, na turnaj jsem se strašně těšila, litovala Spilková

Klára Spilková

Poslední turnaj před přenasazením hráček v priority listu LPGA Kláře Spilkové nevyšel. Ač by se jí z Pure Silk Championship každý vydělaný dolar hodil, neprošla cutem a vyšla po třech předchozích úspěších tentokrát naprázdno. Nyní prozradila, proč se to ve Virginii nepovedlo.

Čtyřiadvacetiletá česká golfová jednička zahrála dvě kola za 75 a 77 ran. Se skóre 10 nad par skončila na děleném 137. místě, když za sebou v leaderboardu nechala jen čtyři další hráčky.

"Moc jsem se na tento turnaj těšila, protože hřiště jsem hrála už minulý rok, je opravdu nádherné a cítila jsem se na něm dobře," uvedla Spilková, která loni cutem prošla.

Překážkou k lepšímu skóre se stala hlavně tři double bogey na druhé devítce hřiště, jedno v úvodním kole a dvě v kole druhém. Cut byl nakonec v paru, Spilkové tak na postup chybělo rovných deset ran.

"Bohužel mi první den nefungoval driver, ani nenapadaly putty, s nimiž jsem se prala i ve druhém kole," popsala svůj výkon ve Williamsburgu.

V prvním kole zasáhla osm a ve druhém devět fairwayí ze čtrnácti. Zatímco na úvod měla 11 greenů v regulaci, v den cutu jich bylo devět. Celkem zahrála 33 puttů v prvním kole a 31 puttů ve druhém.

"Mrzí mě to. Těším se na týden volna a další přípravy na Floridě a poté mě čekají tři turnaje v řadě za sebou," dodala Spilková, jejíž dalším startem na LPGA by měl být v týdnu od 3. června turnaj ShopRite LPGA Classic ve státě New Jersey.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení