Na Kuňce Angličan končil pod vrcholem, a tak vyhrál na Kaskádě

Ross McGowan

Unikátní sbírku všech medailových umístění z D+D REAL Czech Challenge zkompletoval letos na Kaskádě Angličan Ross McGowan. Pomyslné stříbro a bronz získal v minulosti na Kunětické Hoře, pro "zlato" si došel až letos u Brna. V neděli jasně zvítězil.

McGowan je bývalým šampionem European Tour, který se ve svých 37 letech pokouší dostat zpět na vrchol. Své jediné vítězství na nejvyšší evropské sérii si připsal před deseti lety v Madridu a stejnou sezonu zakončil druhým místem v Dubaji.

Místo těch nejlepších golfových let ale přišel pokles.

Z posledních sedmi let strávil na European Tour pouze dvě sezony, jinak se potuloval po nižších sériích, hlavně Challenge Tour, na které si v roce 2007 připsal na začátku své kariéry dva tituly a další tři druhá místa.

Naposledy z vítězství se pak radoval v roce 2015 na Sunshine Tour, těch vítězství ale tehdy mohlo přijít více. Ve stejném roce totiž skončil druhý na Czech Challenge a o rok dříve obsadil na Kuňce třetí příčku.

Titulu se však na nejstarší akci Challenge Tour v Česku dočkal až po jejím letošním přestěhování na brněnskou Kaskádu.

"Hrál jsem několik turnajů na hřišti v Dříteči a skončil jsem tam druhý a třetí. Je tak hezké skončit ještě lépe a vyhrát tento turnaj," přiznal Gowan pro oficiální stránky druhé evropské golfové ligy.

Zkušený Angličan je tak nejvýdělečnějším hráčem v historii Czech Challenge. Za nedělní vítězství vyinkasoval 32 000 eur a z dosavadních pět účastí vytěžil celkem 63 138 eur, v přepočtu zhruba 1,6 milionu korun.

Ross McGowan s trofejí pro vítěze D+D REAL Czech Challenge (foto: Ota Mrákota)

Nedělní vítězství pak bylo možná jednodušší, než sám čekal. Vedl od prvního kola, po třetím kole o dvě rány a své vedení v neděli rychle navýšil díky berdíkům na čtyřce a pětce.

Další dvě birdie přidal na druhé devítce (13, 17), na které si připsal i jediné bogey dne na šestnáctce. Po finálovém kole za 68 ran (-3) vyhrál s celkovým skóre -18 o čtyři rány před Portugalcem Ricardem Santosem.

"Byl to zvláštní den, protože nikdo na mě skutečně netlačil a já trefoval fairwaye a greeny. Očekával jsem, že někdo zahraje pár birdie, ale piny byly těžké. Já to trefoval do 15 až 20 stop, hrál dva putty a šel dál," popsal pro něho poklidný průběh finálové rundy McGowan.

Kdy mu došlo, že už mu vítězství nikdo nevezme?

"Na patnáctce jsem byl přesvědčený, že je titul můj. Zahrál jsem krásnou sand wedge na osm stop a bohužel jsem pak nedal birdie. Hrál jsem ale dobré putty celý den, což bylo důležité.

"S ohledem na vyšší prize money na Challenge Tour je vítězství klíčové. Snad ještě přidám další jedno nebo dvě do konce roku," přeje si McGowan, který má opět našlápnuto k návratu na European Tour.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení