Spilková klesla v priority listu LPGA o 15 míst. Co to znamená?

Klára Spilková

LPGA má za sebou první ze dvou plánovaných přenasazení hráček v priority listu pro nasazování do turnajů. Klára Spilková v něm po tzv. reshufflu klesla o 15 míst, což, zdá se, není o tolik, aby měla problém dostat se na vytyčené turnaje.

Velmi pravděpodobně se tak na většinu řadových turnajů LPGA, na které se přihlásí, do startovní listiny dostane. Není však srovnání v tom, jak reshuffle ovlivňoval priority list v předchozích letech. Před letošní sezónou totiž došlo ke změně kategorií pro nasazování do turnajů.

Předpoklad však je, že pokles o 15 míst se neprojeví nijak dramaticky. Spilková byla před přenasazením na 129. místě v kategorii 14, ve které byly hráčky postoupivší z 1. – 45. místa Q-Series LPGA. Nyní je na 144. místě v nově naplněné kategorii 13.

Jednoduchými počty se tak dostaneme k tomu, že na běžné turnaje mimo majory se 156 hráčkami ve startovní listině se Spilková dostane.

Neměly by ji vyřadit ani hráčky z pondělních kvalifikací, které bývají až na výjimky dvě, a ani hráčky se sponzorskými pozvánkami, které LPGA pouští do turnajů také v omezeném počtu.

Podle slov kedíka Martina Konečného se Spilková přenasazení neobávala. "Vůbec jsme to neřešili. Věděli jsme, že na to má, jen to muselo přijít. Myslím si, že i po tom bychom se měli dostat na všechny turnaje," řekl předtím, než Spilková neprošla cutem na Pure Silk Championship.

Klára Spilková (Foto: GettyImages)

Česká jednička je tak nyní v priority listu nově v kategorii 13, kde jsou hráčky od 135. do 166. místa. Z její předešlé kategorie 14 se před ni dostalo 13 hráček. Po jedné pak z kategorie 18 a 19.

Šest hráček, které byly původně za Spilkovou, se ze čtrnáctky dostalo do kategorie 8, určené pro hráčky do 80. místa v money listu nové sezony. Dalších sedm ze čtrnáctky je před ní ve třináctce.

Jedna hráčka z kategorie 19 se dostala až do kategorie 8 a poslední hráčka, která se před Spilkovou dostala, si polepšila z kategorie 18 do 13.

Reshuffle proběhl na základě vydělaných peněz v této sezóně, nikoliv bodů. Bodový žebříček však zůstává tím, který bude Spilková sledovat nejvíce. Pokud skončí po sezóně v TOP 100, udrží se automaticky na LPGA a nebude muset o svůj status pro příští sezónu znovu bojovat v Q-Series.

Momentálně je v Race to CME Globe na 109. místě, když posbírala 78 bodů. Z osmi startů prošla cutem třikrát.

V této sezóně pak dojde ještě k jednomu přenasazení hráček do priority listu, a to po turnaji DOW Great Lakes Bay Invitational v červenci. Do dalšího reshufflu tak zbývá osm turnajů. Prvního z nich, majoru US Open, se Spilková nezúčastní. Další tři za sebou počínaje ShopRite LPGA Classic ve státě New Jersey už ale plánuje odehrát.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení