Belgické KO vyhrál Ital Migliozzi, získal druhý titul v sezóně

Guido Migliozzi

Vítězem inovativního turnaje European Tour v Belgii se stal Guido Migliozzi. Dvaadvacetiletý Ital v Antverpách nenašel přemožitele ve vyřazovací části turnaje a připsal si tak letos už druhý titul. První získal nováček na evropském okruhu v březnu v Keni.

Italský golf není jen o Francescu Molinarim, raketový vzestup prožívá v letošní sezóně Guido Migliozzi. Na kontě má už dva tituly na European Tour, přitom ještě před osmi měsíci bojoval v kvalifikační škole o postup z Challenge Tour.

Premiérový titul získal v březnu v Keni a v neděli přidal v Belgii druhé vítězství, když nejprve skončil pátý ve své sekci v dvou kvalifikačních kolech Belgian Knockout a poté uspěl ve všech vyřazovacích zápasech o víkendu.

Postupně vyřadil Pedra Oriola, loňského vítěze Adriana Otaeguiho, Davida Lawa. Ve čtvrtfinále si pak poradil opět ve hře na rány na devět jamek s Berndem Wiesbergerem, v semifinále s Ewenem Fergusonem a ve finále o čtyři údery přehrál Nizozemce Dariuse Van Driela.

Vítězstvím se Ital posunul na 21. místo Race to Dubai a pronikne také do první stovky světového žebříčku.

"Je úžasné hrát vedle tak skvělých hráčů. Hraji solidně, tak snad mi to vydrží co nejdéle," přeje si mladý Ital.

Konečné dělené 52. místo obsadil v turnaji český profesionál Stanislav Matuš. Vůbec poprvé na European Tour prošel cutem, ale v prvním zápase v sobotu prohrál s Gavinem Greenem. Z turnaje si odvezl odměnu 3 367 euro a bleskově se přesunul do Čech, kde od neděle hraje turnaj Czech PGA Tour na Karlštejně.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení