Bareš titul neobhájil, mistry na jamky Zapletal a Bolčíková

Matyáš Zapletal

Nedělní finále ve Slavkově určilo letošní mistry republiky ve hře na jamky. Novými králi jamkové hry se stali Matyáš Zapletal a Slovenka Anika Bolčíková. Možnost připsat si třetí titul v řadě a celkové už pátý měl na domácím šampionátu Jakub Bareš, ve finále ale svému soupeři podlehl výsledkem 4&2.

Mezinárodní mistrovství ve hře na jamky odstartovalo ve středu dvoukolovou kvalifikací. Tu ovládl v kategorii mužů loňský vítěz Jakub Bareš (-6), mezi ženami byla nejlepší Tereza Koželuhová (-1).

Pro vítězku kvalifikace ale skončil turnaj v prvním kole jamkové hry, ve kterém ji zaskočila Tereza Málková (1 up).

O víkendu pokračoval šampionát osmifinálovými a čtvrtfinálovými souboji mužů a pouze čtvrtfinálovými zápasy žen. Na konci dne se více radovaly cizinky, které mezi sebou nechaly jedinou Češku – Františku Luňáčkovou.

V mužské části prošli do semifinále Jakub Bareš a Matyáš Zapletal a z cizinců Jakub Hrinda (Slovensko) a Cedric Otten (Německo).

Neděle přinesla nejprve dva semifinálové zápasy mužů i žen. Velké drama se odehrálo v obou případech v kategorii žen. Radost z postupu do finále si mohly užít Anika Bolčíková, která porazila Františku Luňáčkovou na devatenácté jamce. Bulharka Seldemirova porazila výsledkem 2&1 Lailu Hrindovou.

Finálový zápas se stal jednoznačnou záležitostí pro Aniku Bolčíkovou, která porazila Sofii Seldemirovou 5&4. V utkání o bronz uspěla Hrindová.

Semifinále mužů vyšlo oběma Čechů. Jak Jakub Bareš, tak Matyáš Zapletal porazili své soupeře a ve finále si to rozdali o celkový triumf. Titul nakonec bral Zapletal po výsledku 4&2.

"Hrál jsem s velkým odhodláním, že ten turnaj hraju pro Nica, on by přemýšlel stejně, protože jsme spolu vyrůstali. Tohle vítězství je tedy pro něj," řekl pro web České golfové federace Zapletal a připomněl čtvrteční úmrtí kamaráda Nicolase Schellonga.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení