Woods po Memorialu: Moje hra je přesně tam, kde chci

Tiger Woods

Tiger Woods dal v neděli fanouškům i sám sobě pozitivní signál směrem k blížícímu se US Open v Pebble Beach. Skvělým finálovým kolem se vyšvihnul na Memorialu do TOP 10 a do následující přípravy na třetí major půjde s vědomím, že jeho hra je tam, kde ji chce mít.

Po jeho skončení turnaje prozradil, že je na tom po herní i fyzické stránce mnohem lépe než v dubnu před PGA Championship, kde neprošel cutem, ačkoliv, nebo možná právě proto, po Masters nikde nehrál.

"Cítím se nyní o dost lépe," řekl po finálovém kolu na Memorialu, ve kterém zahrál 67 ran. Na vítěze Patricka Cantlaye ztratil ve výsledku 10 ran, ale hrát o vítězství už pro něj v neděli nebylo prioritou.

"Moje hra je přesně tam, kde cítím, že ji potřebuju mít. Trefoval jsem tady spoustu dobrých ran, jen na skóre to první tři kola nebylo vidět. Je to ale na dobré cestě," vyprávěl.

"Jsem schopen tvarovat rány způsoby, které budu potřebovat (na US Open), jen potřebuji, aby mi tam více chodily putty, ale o tom to je vždy," hodnotil Woods, kde se jeho hra zrovna nachází.

V Muirfieldu si letos nepotykal s druhou devítkou, na níž měl v turnaji celkové skóre +2. Zahrál na ní obě svá double bogey, která ho v daný moment vždy zastavila v rozletu. Zamrzela ho i obě víkendová bogey na krátké čtyřparové čtrnáctce.

"To jsou přesně ty chyby, které si na US Open nemůžete dovolit dělat. Pokud se mi podaří se jich vyvarovat, měl bych to tam zvládnout," řekl směrem v Pebble Beach, kde v roce 2000 vyhrál své první US Open ze tří.

Jinak prý ale Memorial splnil vše, co od něj Woods před dalším majorem potřeboval. Jak opakovaně vysvětluje, vše spočívá v rovnováze mezi odpočinkem a zdravím, a mezi potřebou být na klíčových turnajích sezóny konkurenceschopný.

"Už nikdy nebudu schopen hrát tak, jak jsem byl zvyklý. Snažím se s tím vyrovnat a být na turnaje připravený a v ostré formě," řekl Woods s tím, že program sezóny PGA Tour s PGA Championship v dubnu a s přesunem The Players po letech zpátky na březen pro něj představuje problém.

Mezi Masters a PGA Championship se tak nikde neukázal. V Bethpage pak ale neprošel cutem. I proto si nyní pochvaluje svou účast na Memorialu jako skvělou přípravu, po které vypadá na další major mnohem lépe naladěný, než tomu bylo v předchozím případě.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení