Kolik Woods v sezoně ještě zvládne turnajů? Možná už jen pět

Tiger Woods

The Memorial Tournament mohl být dost dobře posledním řadovým turnajem Tigera Woodse na PGA Tour v této sezóně. Při bližším pohledu na její kalendář se mu totiž při jeho přístupu s omezeným počtem startů už moc možností, kde by mohl hrát, nenabízí.

Woods opakovaně mluví o tom, že uchovat si zdraví a špičkovou výkonnost zároveň je pro něj alfou a omegou. Proto omezil počet startů na turnajích. Je možné, že na řadovém turnaji PGA Tour už ho tak letos neuvidíme.

"Poprvé se vyrovnávám v sezóně s takto nahuštěným programem, takže se především snažím vymyslet pro sebe ten správný program. Snažit se vybalancovat formu se zdravím. Je to nové," uvedl Woods, který v neděli odehrál skvělé poslední kolo na Memorialu, čímž se dostal do TOP 10.

Jeho dalším startem bude US Open. A pak?

Mezi US Open a British Open jsou sice čtyři turnajové týdny, z toho však pro Woodse připadají v úvahu pouze dva prostřední, protože v týdnech po Pebble Beach a před Royal Portrush zřejmě hrát nebude.

Zahraje si tak buď Rocket Mortage Classic nebo 3M Open? Zatím to tak nevypadá. První z nich je náhradou za Quicken Loans National, ze kterého dříve profitovala jeho nadace, už ale skončil a pod jiným názvem se přesunul do Detroitu.

Ani 3M Open v Minnesotě, které je také úplně novým podnikem v kalendáři PGA Tour, se nezdá být akcí pro Woodse. Hrát jako přípravu na britský major jeden ze dvou nových turnajů v neznámém prostředí nedává ve Tigerově případě moc smysl.

Zůstane tak Woods mezi dvěma majory opět bez soutěžního kola, jako po vítězném Masters a před PGA Championship? Je to pravděpodobné, ale na druhou stranu do Bethpage přijel Woods nerozehraný a neprošel cutem.

Jako už čirá spekulace se tu tedy nabízí ještě jedna možnost. Že totiž zvolí, jako více jeho krajanů, turnajovou přípravu na The Open v Evropě. Ale kde? Opět nastupuje vylučovací metoda.

Těžko to bude na Scottish Open týden před The Open. Protože jestli se u Woodse něco předpokládat dá, tak to, že bude startovat na WGC-FedEx St. June Invitational v Memphisu, který přijde na řadu týden po The Open.

V tom případě by hrál tři turnaje ve třech týdnech na dvou kontinentech. Skotsko tedy nečekejme. Ale co turnaj Rolex Series v Irsku o týden dříve? Časově by se do Woodsova schématu, z pohledu zvenčí, hodil skvěle.

Ale Woodsův pohled má jenom on sám, takže konec spekulací. Co je už mnohem předvídatelnější, je jeho program po posledním majoru sezóny. O WGC v Memphisu už byla řeč. Pak bude jistě další pauza. Minimálně týden, ale spíš dva.

Woods je na tom totiž ve FedEx Cupu velmi dobře (momentálně 20. místo), že nepotřebuje hrát první kolo play off The Northern Trust. Nejspíš ho tak uvidíme až na BMW Championship a poté na samotném Tour Championship, kde loni slavně zvítězil.

Je tak velmi pravděpodobné, že pokud už letos nebude hrát mezi majory, odehraje v této sezóně už jen pět turnajů. O to větší motivace pro české fanoušky sledovat každý z nich na obrazovkách Golf Channelu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení