Divočina podle Cafourka. Od TOP 10 ho dělila jediná rána

Jan Cafourek

Až třináctý turnaj této sezony německé série Pro Golf Tour zamířil konečně do Německa. Na KUHN Maßkonfektion Open se pak neztratili ani čeští hráči, především pak Jan Cafourek, který prožil doslova bláznivé finálové kolo. Cutem prošli i Michal Pospíšil a Aleš Kořínek.

Cafourek vstupoval do finálové rundy na hřišti Golfclub Glashofen Neusaß z děleného devátého místa se skóre -2. Dlouho to přitom v úterý vypadalo, že si v leaderboardu výrazně pohorší, když se mu stejně jako řadě dalších hráčů nedařilo vyrovnat z těžkými podmínkami.

Do své skórkarty zapisoval jedno bogey za druhým. První přišlo na dvojce, další tři na jamkách 5, 6 a 8 a pátou ztrátu rány si připsal na dvanáctce. Ještě po třinácté jamce tak byl na plus pěti.

Jenže pak přišel nečekaný zvrat a eagle na pětiparové 14. jamce. Do konce kola si pak hráč Relmostu připsal ještě jediného berdíka dne na sedmnáctce a najednou z toho nebylo nikterak strašné skóre 74 ran (+2).

Celkově si tak český profesionál pohoršil na par, což nakonec znamenalo pokles pouze o dvě příčky na dělenou 11. pozici. Také ostatní hráči si totiž většinou v úterý zhoršovali svá skóre.

Byl to bohužel také případ dvou zbylých Čechů na turnaji Kořínka s Pospíšilem, kteří obsadili shodně se skóre +7 dělenou 37 pozici. Z vítězství se radoval Nizozemec Robbie van West (-7).

Další turnaj Pro Golf Tour se uskuteční přesně za dva týdny v Česku na brněnské Kaskádě, kde bude Česká golfová federace od 18. do 20. června pořádat premiérový ročník Czech Classic. 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení