Slovenská vlajka na US Open, Sabbatini jede do Pebble Beach!

Rory Sabbatini

Slovenský golf sbírá v této sezóně PGA Tour zásluhou Roryho Sabbatiniho jeden úspěch za druhým. Jihoafrický rodák reprezentující od roku 2019 zemi pod Tatrami může za týden přidat další, když se z jedné z amerických sekčních kvalifikací probojoval na US Open.

Slovensko tak čeká významná sportovní událost, když bude mít poprvé v historii svého zástupce na golfovém majoru. A s jeho aktuální formou může očekávat dobrý výsledek. Třiačtyřicetiletý Sabbatini skončil z šesti posledních turnajů na PGA Tour čtyřikrát v TOP 10.

Účast na US Open si vybojoval v kvalifikaci hrané v Ohiu, kde skončil po kolech za 66 a 69 ran pátý, když postupovali hráči do děleného sedmého místa. Ze známějších jmen postoupili společně s ním také Anirban Lahiri, Sam Sounders, Jhonattan Vegas, Jason Dufner či Luke Donald.

Ze stejné kvalifikace nepostoupili Cameron Champ, Kewin Tway, Ryan Moore, Steve Stricker, Bill Haas, Pat Perez nebo Bud Cowley. Šokem je pak vítězství Luka Guthrieho, hráče mimo TOP 1000 světového žebříčku, který si letos na Web.com Tour vydělal méně než pouhých 1500 dolarů.

Sabbatini zazářil na jednom ze čtyř majorů nejvíce v roce 2007 na Masters, kde skončil společně s Tigerem Woodsem dělený druhý. Na US Open se umístil nejlépe děleným 30. místem v Congressionalu v roce 2011.

Jednu ránu aspoň od pozice náhradníka byl Ir Padraig Harrington. Budoucí evropský kapitán v Ryder Cupu a hvězda D+D REAL Czech Masters si na kvalifikaci zaletěl až do Rattlesnake Point Golf Clubu v Ontariu a na jedno ze tří postupových míst mu chyběly dvě rány.

Jedna ze 12 sekčních kvalifikací se hrála i v Evropě. Startovní listina ve Walton Heath Golf Clubu v Anglii byla prošpikována špičkovými hráči z European Tour. Ve hře pro Pebble Beach bylo 14 míst, a i tady neprošla některá velmi známá jména.

O tři rány unikla kvalifikace na US Open bývalé světové jedničce Lee Weswoodovi. Kdo naopak postoupil byla belgická hvězda Thomas Pieters, nebo Španěl Adri Arnaus, ještě loni hráč Challenge Tour, který skončil dělený třetí na D+D REAL Czech Challenge na Kunětické Hoře.

Tradičně se hrála kvalifikace také v Japonsku. Přes Tichý oceán se po ní do USA vydají Kodai Ichihara, Shugo Imahira a Mikumu Horikawa.

Letošní US Open se hraje poprvé jako třetí major v kalendářním roce od 13. do 16. června a hostit ho bude slavné hřiště Pebble Beach Golf Links v Kalifornii. Sledovat ho budete moci exkluzivně na stanici Golf Channel.

Všechny postupující ze sekčních kvalifikací naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení