Suchan další skvělé kolo nepřidal, ale drží se stále vysoko

Daniel Suchan

Daniel Suchan sice nezopakoval svůj fantastický výkon z prvního kola, kdy na Challenge Tour ve Švýcarsku zahrál 63 ran, ale stále je na Swiss Challenge v Lucernu v pozici, kdy může útočit na skvělý výsledek. V pátek zapsal 74 ran (+3) a s celkovým skóre -5 se drží v TOP 14.

Šestadvacetiletý český profesionál se ve čtvrtek v dobrém slova smyslu zbláznil, když zahrál devět birdie a jediné bogey a společně s Korejcem Minkyu Kimem se ujal vedení se skóre -8.

"Jsem opravdu rád. Těší mě, když vidím, čeho jsem schopný. Jsem rád, že jsem potěšil i lidi, kteří mi pomáhají a podporují mě celé ty roky," povídal Suchan po první rundě.

"Byla zdaleka nejlepší, co jsem zahrál. Znamená to pro mě hodně, ale bylo to jen jedno kolo golfu. Musím zůstat pokorný, je před námi ještě dalších 54 jamek," řekl ve čtvrtek večer.

V pátek však svůj výkon zopakovat nedokázal. Na jedničce sice začal berdíkem, ale na pětce přišel dabláč a na sedmičce bogey. Na 12 opět skóroval berdíkem, ale další double bogey přišlo o dvě jamky později. Na 16 a 18 zapsal ještě dvě bogey, ale hodně mu pomohl eagle na pětiparové 17.

Suchan tak sice donesl o 11 ran více než v prvním kole, ale právě vynikající čtvrtek ho stále řadí v leaderboardu velmi vysoko. Cutem prošel s pohodlným náskokem čtyř ran. Na vedení pak ztrácí sedm ran.

Po dalším kole vystřídal Suchana na čele Švéd Christofer Blomstrand, který si vybudoval náskok tří ran na trojici nejbližších pronásledovatelů. Po dvou kolech za 66 a 64 ran je na skóre -12.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Hrálo se též druhé kolo turnaje Viaplay Ladies Finnish Open na LETAS. I po něm se drží Kateřina Vlašínová v TOP 10. Po kole za 74 (+2) je celkově v paru na děleném devátém místě.

Mohlo však být ještě lépe. Vlašínové se povedl začátek kola, do nějž vyrazila z druhé devítky. Po berdíkách na 10, 12 a 16 se dokonce ocitla na vrcholu leaderboardu, než zahrála na 18 dabláče. Na dvojce pak sice zapsala ještě čtvrté birdie, ale pak už jen připisovala bogey na 3, 4, 5 a 7.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení