Výborný start Spilkové! V New Jersey ztrácí ránu na TOP 15

Klára Spilková

Klára Spilková vstoupila skvěle do dalšího turnaje LPGA. V prvním kole Shoprite LPGA Classic zahrála 68 ran (-3) a dělí 31. místo. Na TOP 15 ztrácí jedu ránu, na TOP 10 pak dvě. Hranice cutu je po úvodní osmnáctce na skóre -1.

Spilková se po dvoutýdenním odpočinku opět vrátila do kolotoče LPGA. Svůj devátý turnaj sezóny hraje v Galloway ve státě New Jersey poté, co na předchozím už popáté neprošla cutem. Nyní je na dobré cestě se opět podívat tentokrát do jen jednoho finálového kola, Shoprite LPGA Classic je tříkolový.

Jediná Češka na elitním světovém ženském okruhu zahájila turnaj druhou devítkou v pátek v dopoledním flightu. Šla na ní dvě rány pod za bogey a birdie (13, 15) a eagle na pětiparové 18. Na 4 a 5 přidala po jednom birdie a bogey, aby na závěrečné 9 naposledy skórovala berdíkem.

Ve vedení jsou Thajka Pornanong Phatlum a Korejka Jeongeun Lee6, vítězka US Women´s Open z minulého týdne. Obě zahrály kolo za 63 ran (-8). O ránu zpět je trojice hráček včetně Američanky Lexi Thompsonové.

Ta startuje na tradičním turnaji už posedmé, ale jen dvakrát tu prošla cutem. Nejlépe skončila v roce 2015 na děleném pátém místě. Páteční kolo za 64 je jejím vůbec nejlepším, které na Shoprite Classic zahrála. Dobře ví, jak je tu nízké skóre v prvním kole k dobrému výsledku potřeba.

"Turnaj je jen tříkolový a skóre tu obvykle dosahuje nízkých hodnot. Je tak důležité tu začít nízkými čísly. Staví vás to do dobré pozice před dalšími koly," pravila 10násobná vítězka z LPGA.

Platí to i pro Spilkovou, jejíž 68 ran na úvod je rozhodně dobrým vkladem do turnaje. Česká jednička vyjde do druhého kola v 13:54 místního času tentokrát z první devítky.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení